You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Gökyüzünde Türk bayrağı

Gökyüzünde Türk bayrağı

Senior Member
Gökyüzünde Türk bayrağı
[FONT="Times New Roman"] Ay-Yıldız gökyüzünde işte böyle yan yana geldi. Türk Bayrağı adeta yeniden doğdu. Arkadaşımız Sefa Özkaya'da bu muhteşem buluşmayı böyle görüntüledi.


Yurdun dört bir yanında, güneşin batmasına yakın saatlerde gökyüzünde ortaya çıkan ay ve yıldızın görüntüsü, Türk bayrağını hatırlattı. Hilal biçimi alan aya çok yaklaşan Venüs gezegenin Türk bayrağındaki formuna kavuşması, objektiflere böyle yansıdı.
[Resim: 23.jpg]

Bu ay Venüs ve Jüpiter gezegenlerinin dünyaya çok yakın olması nedeniyle gökyüzünde ilginç figürler beliriyor. Ayın hilal şeklini almasının ardından karşısında beliren Venüs gezegeninin aya yaklaştığı anda aldığı görüntü, akşam saatlerinde Türk bayrağına benzedi. Yurdun dörtbir yanında binlerce kişi, ellerine aldıkları kameralar ve cep telefonlarıyla bu anı ölümsüzleştirdi.
Türk bayrağındaki duruşunun ters istikametinde de olsa büyük heyecan yaratan olay nedeniyle, Antalyalılar birbirlerini arayarak haber verdi. Manzarayı uzun uzun seyredenler, “Türk bayrağı gökyüzünde dalgalanıyor” yorumunu yaptı. Ankara Üniversitesi Rasathane Müdürü Prof. Dr. Berahattin Albayrak, dünyaya yaklaşan ve parlak bir yıldız görünümünü alan Venüs gezegenin, hilal şeklini alan aya çok yaklaştığı sırada bayrak formunun oluştuğunu, Jüpiter gezegenin de bu formun hemen üstlerinde silik de olsa görüldüğünü söyledi.
Adana'da da akşam saatlerinde, güneşin batmasına yakın saatlerde görünmeye başlayan ay ve yıldız, birbirine çok yakın şekilde görüntülendi. Vatandaşlar, “Ay ve yıldızın bu kadar birbirine yakın olması, bayrağımızı anımsattı. Muhteşem bir görüntü” dedi. Gazete bürolarını arayan birçok kişi bu muhteşem görüntüyü haber verirken, ilk kez bu manzaraya şahit olduğunu belirten bir kişi de “Ben 70 yaşındayım. Böyle bir manzaraya ilk kez şahit oldum. Çok duygulandım” yorumu yaptı.
Zonguldak'ta havanın kararmasıyla birlikte gökyüzünde hillalle yıldızı görenler hemen yakınlarını aradı. Bazı vatandaşlar cep telefonlarını çıkararak, ay yıldızı görüntülemeye çalıştı. Bazıları daha iyi görüntü alabilmek için binaların balkonlarına çıktı. Cep telefonuyla gökyüzündeki ay yıldızı fotoğraflamaya çalışan bir kişi “Çok duygulandım” dedi.
Kayseri'de de akşam saatlerinde gökyüzünde ayın hilal hali ve biraz ötesinde beliren yıldızın görüntüsü, Türk bayrağındaki ay yıldızı hatırladı.
Ellerinde çıralarla gezen çıplak ayaklı körlere ihtiyacı var dünyanın”
Posting Freak
Gökyüzünde Türk bayrağı
İzmir'de de dün akşam 17.00- 18.00 saatleri rasında ay yıldızı izledik.
Okul sat: 17.30'da dağıldıktan sonra eve giderken öğretmen arkadaşların uyarmasıyla gökyüzüne baktım.
Çok güzeldi. Dikkatimi çeken bir şey oldu: Bakan herkesin yüzü gülüyordu.
Sevinçli bir haber almış gibi. Bir sevdiğine kavuşmuş gibi. Bir müjde almış gibi.
İnşallah bu güzellik, milletimiz ve vatanımız için gelecek güzel günlerin müjdesi olur. Özellikle laik cumhuriyet ve Atatürk sevdalısı yurttaşlar olarak bu karanlık günlerin bir an önce sona ermesini istiyoruz.
Ay yıldıza şanını ve onurunu kazandıran yüce Atatürk, cumhuriyetimizi ve Zöhre Ana'mızı başımızdan eksik etmesin.

"İlim Çin'de de olsa gidip alınız."- Hz. Ali.

"İlimden gidilmeyen yolun sonu karanlıktır."- Hacı Bektaşi Veli.

"Hayatta en hakiki mürşit ilimdir." -Atatürk.


Söz bir, söyleyen bir.
Posting Freak
Gökyüzünde Türk bayrağı
MUSTAFA KEMAL'in kurduğu TÜRKİYE CUMHURİYETİ'nin sonsuza dek pahidar kalacağının,ALLAH tarafından ispatıdır.
Posting Freak
Gökyüzünde Türk bayrağı
[Resim: kopyasi-img-1918b414.jpg]
[Resim: 833341001179378455ez2ck2.gif]Kibirlenme yiğit yaşa
Türk ordusu Kemal Paşa
Al bayrak göğsümde hala
Sağ kolumsun Zöhre Ana[Resim: ataxh8.gif]
Senior Member
Gökyüzünde Türk bayrağı
evet bende gördüm çok güzeldi ya Smile
[Resim: ataturk14vh7.jpg]
herocuk =))
[Resim: ataxh8.gif]

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.