You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Gökçek'in kulağı Erdoğan'da

Gökçek'in kulağı Erdoğan'da

Posting Freak
Gökçek'in kulağı Erdoğan'da
Halen AKP’li belediye başkanı ile yönetilen 12 büyükşehir belediye başkanından 5’i için “yola devam” kararı veren Başbakan Erdoğan, Ankara için açıklama yapmadı. 15 yıldır Ankara’da başkanlık yapan ve bir dönem daha aday olmak için her türlü girişimde bulunan Melih Gökçek için Başbakan Erdoğan’ın henüz müjde vermemesi adeta Gökçek için işkenceye dönüştü.

DÜELLO ETKİLEDİ
Dün Kılıçdaroğlu ile düello yapan ve kamuoyu tarafından ‘ağresif’ bulunan Gökçek’in bu canlı yayında sergilediği tavır sonrası şansını daha da düşürdüğü ileri sürüldü. AKP kulislerinde bile eleştiri konusu olan Gökçek’in en büyük handikaplarından biri de Turgut Altınok.

ALTINOK FAKTÖRÜ
Altınok, Ankara’nın en büyük ilçelerinden biri olan Keçiören’de başarılı bir görüntü sergiledi. Bir önceki seçimde de Büyükşehir aday adayı olan Altınok, Başbakan tarafından ‘son bir defa daha Gökçek’ diye ikna edilmişti. Altınok, kendisine verilen bu sözün yerine getirilmesini beklerken, Melih Gökçek’in adaylığının henüz açıklanmaması nedeniyle sıkıntıya girdi. Altınok’un aday yapılmaması ve yeniden Gökçek’in aday gösterilmesi halinde, Altınok’un göstereceği tepkinin AKP’ye ağır yara verebileceği endişesinin de Ankara adayının açıklanmasını geciktiriyor. Adaylığı garantileyen ilk 5 arasına giremeyen Gökçek ile ilgili karar kararı önümüzdeki haftaya bırakıldı.

ANKET ETKİSİ
Büyükşehir başkanlarıyla ilgili karar öncesinde toplanan AKP’de Merkez Yürütme Kurulu (MYK) 11 başkanla ilgili illerde yapılan teşkilat eğilim yoklamaları, AKP seçmenlerine yönelik anketler çerçevesinde değerlendirmeler yaptı.Toplantıda teşkilat yoklamasında yüzde 70-90 arası destek alan ve anketlerde de yüzde 50’nin üzerinde görünen ve milletvekillerinin de destek verdiği 5 başkanın yeniden aday gösterilmesi kararlaştırıldı.

İŞTE ANKETİ AŞANLAR
MYK’da alınan karar gereğince Başbakan Erdoğan, Konya’da Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki’nin yerel seçimlerde yeniden aday olduklarını açıkladı. Erdoğan, Pazar günü de İstanbul’da Kadir Topbaş, Kocaeli’nde de İbrahim Karaosmanoğlu’nun adaylıklarını açıklayacak. Pazar günü son görüşmelerin yetişmesi halinde Samsun’da da Başkan Yusuf Ziya Yılmaz’la yola devam edileceğini açıklamayı düşünüyor.

GÖKÇEK’E 50 SINIRI
MYK’da bu 5 garanti isim dışında kalan 6 başkanın durumu da ele alındı. 6 başkan arasında en kritik karar Ankara’da Melih Gökçek’le ilgili oldu. Gökçek’in teşkilat eğiliminde yüzde 50’nin üzerinde destek görmesine karşın seçmen anketlerinde yüzde 50’nin altında kaldığı belirlendi. Partide yapılan değerlendirmede “Çok sürpriz bir gelişme olmaması durumunda” yeniden aday gösterilmesi benimsendi. Ancak son kararı verecek Erdoğan, Gökçek’le ilgili kararı beklemeye aldı. Bu beklemede Altınok ve düellonun etkisi olduğu öğrenildi. Ancak dün yapılan gergin düello sonrasında Gökçek’in şansının azaldığını konuşuluyor.
Benim Siyasetim İnsan Sevgisidir.
Pir Zöhre Ana

Alevi Türküleri - Alevi Haber -Alevi Köyleri - Alevi Ünlüler
Posting Freak
Gökçek'in kulağı Erdoğan'da
Melih Gökçek in adaylık şansı dünkü "kılıç darbesinden" sonra : ) azalma değil, sıfıra indi. Bütün anketlerde K.Kılıçdaroğlu açıkara önde gidiyor. Fakat ona alternatif gösterilen T. Altınok un Keçiören de alevi esnafa yaptığı zulmü de gördük. Bu haber sevinilecek bir haber değil bana göre.
"Atatürk büyüktür, ruhu Ali’ dir"
Posting Freak
Gökçek'in kulağı Erdoğan'da
Gökçek de bitti AKP de bitti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin de kirli çamaşırları sergilenmeyi bekliyor.

Deniz Feneri'nin Türkiye ayağı AKP olduğu için millete "Kuşa bak !" oyunu oynanıyor.

En büyük yolsuzluk ve hortum AKP belediyelerinde.

"Gün gelecek devran dönecek AKP halka hesap verecek!"

"İlim Çin'de de olsa gidip alınız."- Hz. Ali.

"İlimden gidilmeyen yolun sonu karanlıktır."- Hacı Bektaşi Veli.

"Hayatta en hakiki mürşit ilimdir." -Atatürk.


Söz bir, söyleyen bir.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.