You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Gerillaları harekete geçireceğiz

Gerillaları harekete geçireceğiz

Administrator
Gerillaları harekete geçireceğiz
PKK liderlerinden KCK Yürütme Konseyi Başkanı Cemil Bayık, Türkiye’nin Kobani politikasına sert eleştirilerini sürdürerek [COLOR="#000000"]’Kobani’nin kanı üzerinden çözüm pazarlığını yapamayız’ dedi ve ’gerillaları harekete geçirme’ tehdidinde bulundu.

The New York Times’in haberine göre; Cemil Bayık, nerede yapıldığı açıklanmayan mülakat sırasında Türkiye’nin IŞİD’e karşı harekete geçmemesini barış süreci için ’tehlike’ oluşturduğu mesajını verdi ve ’Müzakereler, Kobani’de bir katliam yaratılmak istendiği bir ortamda devam edemez’ şeklinde konuştu.

’Kobani’nin kanı üzerinden çözüm pazarlığını yapamayız’ diyen Bayık’ın ’Gerillaları harekete geçireceğiz’ sözlerini kullanması dikkat çekti.

Türkiye’nin ’IŞİD’i, Kürt hareketine darbe vurmak ve Kürt halkının Suriye’nin Kürdistanı’nda haklarını elde etmesini önlemek için kullanmak istediğini’ öne süren Bayık, ’Türkiye, Kürtleri zulmetmek istiyor’ iddiasını da dile getirdi.

Bayık, İŞİD’in Mahmur’u ele geçirerek Erbil’e tehdit etmeleri üzerine PKK’nın nasıl Peşmergelere yardım ettiğine de değindiği mülakat sırasında ’Müdahale etmeseydik büyük bir katliam olurdu’ dedi.

Odatv.com
ALİ ÇOKTUR ŞAH-I MERDAN BULUNMAZ.

Dönen dönsün, ben dönmezem yolumdan...

MUSTAFA ŞEREF,
      KEMAL GURUR,
              ATATÜRK ONURDUR...

          Memleketim Yozgat Yemen'dir ilim
                    Horasan köyünden geliyor pirim
                  Kırklar binasında var oldu yerim
                  Sıfatı Zöhre Ana Ali'dir dilim.
                                                      Pir Zöhre Ana

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.