You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Genco Erkal Sivas katliamını unutturmuyor

Genco Erkal Sivas katliamını unutturmuyor

Administrator
Genco Erkal Sivas katliamını unutturmuyor
Usta oyuncu Genco Erkal’ın Madımak Oteli’nde yaşananları ve mahkeme sürecini anlattığı ’Sivas 93’ belgesel oyunu, büyük beğeni toplayan güncellenmiş haliyle bugün son kez izleyici karşısına çıkıyor.

Müziklerini dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say’ın yaptığı oyun, Şişli Belediyesi Kent Kültür Merkezi’nde oynanacak.

Usta oyuncunun katliamın 20. yılı nedeniyle güncelleyerek hafızalardan silinmeyen katliamı tüm çıplaklığıyla gözler önüne serdiği belgesel oyun, bellekleri tazelemeyi amaçlıyor. Yakın dönem siyasi tarihimizin en sarsıcı olaylarından biri olarak Sivas Madımak Oteli'nde yaşananları ve sonrasında mahkeme sürecini film görüntülüleri eşliğinde tiyatro seyircisiyle buluşturan ’Sivas 93’; aydınların yaşadıklarına, yazdıkları kitaplara, söyleşilere ve Sivas Davası tutanaklarına dayanıyor.

Odatv.com

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.