You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Gençlik kamplarında harem-selamlık dönem

Gençlik kamplarında harem-selamlık dönem

Posting Freak
Gençlik kamplarında harem-selamlık dönem
Cumhuriyet 25.05.2012
Gençlik kamplarında harem-selamlık dönem

Gençlik ve Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yaz aylarında 9 ayrı ilde açılacak kamplarda 6 yıldır yapılan karma uygulamadan vazgeçilerek kız-erkek ayrımı yapılacak

ANKARA (Cumhuriyet Bürosu) - Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü, yayımladığı talimatla, yıllardır karma uygulanan yaz kamplarında değişikliğe gitti. Talimata göre bundan sonra kızlar ve erkekler ayrı dönemlerde yaz kampına katılacak.

Genel müdürlük bünyesinde yıllardır düzenlenen gençlik kampları, 2012 yılında 9 ayrı ilde, 11 Haziran-12 Eylül günleri arasında gerçekleştirilecek. Aydın Kuşadası Davutlar, Antalya Duacı, İzmir Paşalimanı, Trabzon Düzköy, Kastamonu Kadıdağı, Mersin Silifke Akkum, Antalya Akseki Bademli, Bolu Aladağlar ve Denizli Cankurtaran’da yapılacak kamplar için bu yıl talimatla değişikliğe gidildi.

Ayrı dönemlerde kamp yapacaklar

Talimatta, 6 yıldır karma yapılan kamplar için, kız ile erkeklerin ayrı dönemler halinde yararlanması kararlaştırıldı.

Kamplara 13-22 yaş arasındakiler katılabilecek. Tüm giderlerin Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca karşılandığı yaz kampının talimatında şu bilgilere yer verildi:

13 yaşından küçüklere kayıt yok

’11 Haziran-12 Eylül 2012 tarihleri arasında 8’er günlük dönemler halinde toplam 9 dönem olmak üzere planlanan deniz ve doğa kamplarında müzik, el sanatları, tiyatro ve halkoyunları ile çeşitli sportif faaliyetler de gerçekleştirilmektedir. Yaş gruplarının belirlenmesinde, yıl baz alınacak ay ve gün dikkate alınmayacaktır. Kamplara 13 yaşından küçük ve 22 yaşından büyük gençlerin kaydı yapılmayacaktır. Aynı şekilde tüm belirlenen yaş grubu kampları için alt ve üst yaş sınırları baz alınarak kayıt alınacaktır. Gençlik kamplarıyla ilgili bilgiler tüm yaş gruplarındaki gençlere ulaşılacak şekilde, il milli eğitim müdürlükleri aracılığıyla orta dereceli okullara, yerel basın ve yayın organları aracılığı ile gençliğe yönelik çalışma yapan kuruluşlara duyurulacaktır. Duyuruların eksiksiz ve zamanında yapılarak verilen kontenjanların tamamının kullanılması sağlanacaktır. Kamplara başvurular 14 Mayıs - 31 Mayıs 2012 tarihleri arasında gençlik ve spor il müdürlükleri içerisinde gençlik merkezlerinde kurulacak bürolara yapılacaktır. Başvuru formunun doldurulmasında gerekli hassasiyet gösterilecek, form ilgili kurum ve kişilerce onaylanmış olacak, eksik doldurulan ya da mükerrer başvuruda bulunanların işlemleri geçersiz kabul edilecektir.’
[COLOR="Green"][SIZE="5"]
Atatürk dediler adıma benim
İkrarımı verdim Ali’dir Pirim
Mürşidim Zöhre Ana posta vekilim
Latince yazısını dilden dökerim

Çanakkale içinde aynalı çarşı
Askerimi düzdüm Yunan’a karşı
Üseyin kafası mızrakta başı
Deniz kenarında Mehdi duacı

BİLDİREN ; PİR ZÖHRE ANA
[/COLOR]

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.