You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Fransa Cumhurbaşkanı Alevileri Sarayda Ağırlayacak

Fransa Cumhurbaşkanı Alevileri Sarayda Ağırlayacak

Administrator
Fransa Cumhurbaşkanı Alevileri Sarayda Ağırlayacak
[COLOR="#000000"]
Fransa Alevi Birlikleri Federasyonu (FUAF), 12 Kasım’da Fransa Cumhurbaşkanı Hollande tarafından Cumhurbaşkanlığı (Élysée) Sarayında ağırlanacak’

20 Ekim 2012 tarihinde Strasbourg’ta Avrupa Parlementosu önünde yapılan büyük Alevi mitingine FUAF tarafından davet edilen Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande’a çeşitli kereler Türkiye’de ki gelişmelerden duyulan endişenin dile getirildiği metinler, Türkiye ziyareti sırasında dönemin TC Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’a verilmek üzere iletilen istem ve talep listesi, Recep Tayyip Erdoğan’ın Lyon ziyareti sırasında yapılan ’RTE Fransa’ya HOŞGELMEDİ’ mitingi ve bu durumla ilgili kendisine iletilen mektup, Fransa İçişleri ve Dişişleri bakanlıkları ile yapılan görüşmeler ve son olarak Paris’te yapılan ’Doğa Aşkına’ etkinliğine davet edilen Fransa Cumhurbaskanı François Hollande FUAF’ın görüşme talebine olumlu cevap verdi.

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, FUAF Genel Başkanı Erdal Kılıçkaya ve delegasyonunu, Élysée Sarayı’nda, danışmanı Bayan Rivière ile, 12 Kasım 2014 tarihinde ağırlayacağını yazılı olarak FUAF Genel Merkezi’ne bildirdi.

Orta Doğu’da ki dramatik gelişmeler, Türkiye’nin rolu, bölgede ve Türkiye’de ki Alevilere yönelik katliam olasılıkları, FUAF’ın kurumsal çalışmaları, Alevilerle geliştirilecek iletişim olanaklarının devamlılığı gibi konuların ele alınacağı buluşma için FUAF Diplomasi ve Dışa Açılım Komisyonu Sorumlusu Dr Ali Karababa şunları söyledi : ’Eğitim, Fransa seçimlerine aktif katılım, insani yardım kampanyalarımız, Nicolas Hulot Vakfi ile birlikte yaptığımız ’Doğa Aşkına’ etkinliği gibi çalışmardan sonra, şimdi sıra Alevilerin, FUAF’ın Cumhurbaşkanlığı düzeyinde kabulunde. Élysée Sarayı ile diyaloğumuzu hep sıcak tutmaya çalıştık. FUAF’ın çalışmaları ile ilgili kendilerini düzenli olarak bilgilendirdik. Aleviler, kurumlarımız açısında önemli bir gelişme. Aynı tarihte Haute-Savoie Senatoru Loic Hervé’yi makamında ziyaret edeceğim. Bundan sonra ki dönemde bu tür diplomatik çalışmalara hız vereceğiz. Avrupa Parlementosu’ndan Élysée Sarayı’na uzanan görüşmeler bize gösteriyor ki, FUAF emin adımlarla yoluna devam ediyor.’

Orta Doğu ve Türkiye’deki gelişmelerin Alevileri yakından ilgilendirdiğini belirten FUAF Genel Başkanı Erdal Kılıçkaya, ’Başından beri diplomasi ayağımızı geliştirmeye ağırlık verdik. Dışişleri ve İçişleri Bakanlıkları ile yaptığımız görüşmelerde de, hedefin Fransa Cumhurbaşkanlığı ile görüşmek olduğunu söyledik. Sistemli, kararlı ve hedefi belli olan çalışma programımızda herşey planladığımız gibi gelişiyor. Cumhurbaşkanlığı ile yapacağımız görüşmenin ardından Fransa Parlementerlerine yönelik Alevilikle ilgili bir sempozyum düzenlemeyi planlıyoruz. FUAF’ın genç, donanımlı kadrolarının azmi ve çalışma yöntemleri sonucunda yeni dönemde de kurumlarımızın kazanımlarına yenileri eklenecektir. Tek arzumuz Alevilerin bulundukları ülkelerdeki politik arenada kendilerine yer bulmaları ve Türkiye’deki gelişmelerde daha etkin diplomatik faliyetleri yürütmeleri olacaktır. Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ve ekibi ile yapacağımız görüşme, FUAF, Fransa Alevileri ve yürüttüğümüz mücadele açısından önemli bir etap olacak’ dedi.

FUAF heyeti, 12 Kasım 2014 tarihinde Fransa Cumhurbaşkanlığı (Élysée) Sarayında’ki görüşmede Federasyon’un çalışmaları, Fransa’ya yönelik perspektifler ve Türkiye dosyası olmak üzere üç konu başlığını ele alacaklarını belirttiler.

kirmizihaber.com/fransa-cumhurbaskani-alevileri-elysee-sarayinda-agirlayacak/
ALİ ÇOKTUR ŞAH-I MERDAN BULUNMAZ.

Dönen dönsün, ben dönmezem yolumdan...

MUSTAFA ŞEREF,
      KEMAL GURUR,
              ATATÜRK ONURDUR...

          Memleketim Yozgat Yemen'dir ilim
                    Horasan köyünden geliyor pirim
                  Kırklar binasında var oldu yerim
                  Sıfatı Zöhre Ana Ali'dir dilim.
                                                      Pir Zöhre Ana

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.