You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Facebook Hashtag Nedir? Facebook Hashtag Nasıl Yapılır

Facebook Hashtag Nedir? Facebook Hashtag Nasıl Yapılır

Administrator
Facebook Hashtag Nedir? Facebook Hashtag Nasıl Yapılır
Facebook Hashtag Nedir?
Facebook Hashtag Nasıl Yapılır?


Bir şeyin hash etiketiyle işaretlenmiş olması, söz konusu terimle yakından ilişkili ilgi alanlarının olduğunu belirtmiş olan herkese ulaşmanıza yardımcı olur. Örneğin, #Yemek ifadesi aynı zamanda yemekler, yemek ipuçları ve yemek yapma ile de ilgilenen kişilere ulaşmanıza olanak sağlar.

Bir konuda hash etiketi yoksa, bu belirli bir ilgi alanıdır. Başka bir deyişle sadece söz konusu konuyla ilgilendiğini belirten kişilere ulaşabilirsiniz. Örneğin, yemek (# olmadan) sadece yemekle ilgilenen kişileri kapsar.

# etiketleri, konuları ve ifadeleri kişisel zaman tünelinizdeki veya Sayfanızdaki gönderilerde tıklanabilir bağlantılara dönüştürür ve insanların ilgilendikleri konular hakkındaki gönderileri bulmalarına yardımcı olur. # etiketi oluşturmak için, bir konu veya ifadeyi başında # (kare tuşu simgesi) olacak şekilde boşluk bırakmadan yazın ve gönderinize ekleyin (ör. Bugün güneşli bir güne uyandım! #İstanbul).
İnsanlar bir # etiketine tıkladıklarında, aynı etiketi kullanan kişilerin kendileriyle paylaştığı gönderilerin akışını görür.

Kısaca:

Facebook'ta mesaj yazarken #direngeziparki gibi bir ibare eklerseniz. Mesajlarında aynı ibareyi kullanan insanların mesajlarını görebilirsiniz. Yani ilgili konu hakkında kimler paylaşımlarda bulunmuş rahatlıkla takip edebilirsiniz.
Posting Freak
Facebook Hashtag Nedir? Facebook Hashtag Nasıl Yapılır
facebook'ta mesaj yazarken derken? facebook'un hangi bölümüne yazılacak ki bulunsun?
Kelimelerim sistem hatasından yanlış yerden ayrılıyor...

“Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını aramayı itiyat haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.”
[Resim: imza3cp.gif]


Özü bitmiş, gümanı pak olmamış,şeytana tapmış, nefsi çıkarı için arayıpta birşey bulamamış, kuyruk acısı varsa,Derviş Muhammed'in de dediği gibi" bir kılını çektiyse" Zöhre Ana, onu değerlendirmek ister aklısüre.Ehlibeyt'in meyvası bitmez, dalı budağı kurumaz,sen ne kadar kezzap dökersen dök, O'nun Zemzem çeşmesi ALİ'dir

Derviş'in HAK kelamını can kulağıyla dinliyebliyorsan yeter,firdevs bağından bir gül alabiliyor musun,O'nun ibadetine,saldığı yola,yaşatmak istediği güzelliğe canı gönülden yürüyebiliyorsan en büyük mutluluk budur.
(Pir Zöhre Ana)
Administrator
Facebook Hashtag Nedir? Facebook Hashtag Nasıl Yapılır
Facebook Hashtag

Mesaj yazdığın yere #direngeziparki diye ayrıca bir ibare yazacağız. Mesajı duvarına gönderdikten sonra bu ibare link haline gelecek. Tıkladığınız zaman bir pencere açılacak orada zaten bizim gibi bu ibareyi yazanların mesajları listelenecektir.
Administrator
Facebook Hashtag Nedir? Facebook Hashtag Nasıl Yapılır
Konu etiketlerini (hashtag) nasıl kullanırım?

[COLOR=#4B4F56]Konu etiketleri, kişisel Zaman Tünelinizde veya Sayfanızda, gönderilerinizdeki konuları veya sözcükleri tıklanabilir bağlantılara dönüştürür. Bu, insanların ilgi alanlarındaki konularla ilgili gönderileri bulmalarına yardımcı olur. Bir konu etiketi oluşturmak için, # (sayı işareti) ile birlikte bir konu veya sözcük grubu yazın ve gönderinize ekleyin. Örneğin:

  • Dünyanın en tatlı yavru köpeğini gördüm! #kopekler[COLOR=#4B4F56]Bir konu etiketine tıkladığınızda, aynı konu etiketinin kullanıldığı gönderilerin akışını görürsünüz. Ayrıca sayfanın üstünde ilgili bazı konu etiketlerini de görebilirsiniz.
[COLOR=#4B4F56]Lütfen şunları unutmayın:

  • Bir konu etiketi, boşluk olmadan tek bir sözcük olarak yazılmalıdır
  • Bir konu etiketinde sayılar bulunabilir, ancak noktalama işaretleri ve özel karakterler ($ ve % gibi) etiketin yapısını bozar
  • Herhangi bir sayfanın üst kısmındaki arama çubuğunu kullanarak konu etiketlerini arayabilirsiniz
  • Sadece sizinle paylaşılan gönderileri görebilirsiniz


Kaynak: https://www.facebook.com/help/587836257914341

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.