You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Evde İngilizce öğrenmenin yolları

Evde İngilizce öğrenmenin yolları

Administrator
Evde İngilizce öğrenmenin yolları
[COLOR=#414042]İngilizce öğrenmeyi seviyorsunuz fakat kursa gidecek kadar zamanınız mı yok veya okulda aldığınız İngilizce dersleriyle yetinmeyip daha fazlasını mı istiyorsunuz? O zaman bu haberimiz tam da size göre.

[COLOR=#2C2A29][FONT=PT Sans] İşte evde İngilizce öğrenmenin yolları...
[COLOR=#2C2A29][FONT=PT Sans] DOĞRU EĞİTİM SETİNİ SEÇİN
[COLOR=#2C2A29][FONT=PT Sans] Seviyenize uygun eğitim setini edinin. İkinci el kitapçılardaki setleri inceleyerek doğru seti alabilirsiniz. Konuları atlamadan ve alıştırmaları mutlaka yaparak, kitabın arkasındaki cevap anahtarından kontrol ederek ilerleyin. Eğitim setinizdeki konuları internette konu anlatımlı videolar arasında bulun ve izleyin.
[COLOR=#2C2A29][FONT=PT Sans] ACELE ETMEYİN VE BASİT DÜŞÜNÜN
[COLOR=#2C2A29][FONT=PT Sans] Anadilinizi nasıl bir günde konuşmaya başlamadıysanız İngilizceyi de bir günde konuşmayacaksınız. Zaman geçtikçe ilerleme kaydettiğinizi göreceksiniz. Yapmanız gereken öğrendikleriniz için kendinizi tebrik etmek, hala bilmediklerinizi düşünerek kendinizi eksik hissetmek değil.
[COLOR=#2C2A29][FONT=PT Sans] SEVDİĞİNİZ ÇOCUK HİKAYELERİNİ OKUYUN
[COLOR=#2C2A29][FONT=PT Sans] Biraz çocukluğa dönmek herkese iyi gelir. Çocuklar için basitleştirilerek yazılmış hikayeler arasından önceden bildiklerinizi ve sevdiklerinizi seçin. Bildiğiniz hikayeleri daha kolay anlarsınız.
[COLOR=#2C2A29][FONT=PT Sans] SEVDİĞİNİZ ŞARKILARI DİNLEYİN
[COLOR=#2C2A29][FONT=PT Sans] Sevdiğiniz şarkıların bir listesini yapın. Sözlerini internetten bulup bir boş sayfaya yazın. Bu sayfayı görebileceğiniz bir yere asın. Her gün birkaç kez sözlerini okuyarak dinleyin. Kısa sürede kendi kendinize söylemeye başlayacak, duyduğunuzda kelimeleri tanıyacak ve ne söylendiğini anlayacaksınız.
[COLOR=#2C2A29][FONT=PT Sans] İLGİNİZİ ÇEKEN HABERLERİ OKUYUN
[COLOR=#2C2A29][FONT=PT Sans] Moda haberlerini mi merak ediyorsunuz günlük gelişmeleri mi? Hayvanlarla ilgili haberler mi ilginizi çekiyor yksa başka bir şey mi? İlginizi çeken konulardaki güncel gelişmeleri İngilizce basından okuyun. Her gün birkaç başlık okuyup bilmediğiniz kelimeleri sözlükten öğrenin. Eğer aynı konudaki haberleri takip ederseniz bir süre sonra kelime haznenizin genişlediğini ve okuduklarınızı daha kolay anladığınızı göreceksiniz.
[COLOR=#2C2A29][FONT=PT Sans] İHTİYACINIZ OLAN CÜMLELERİ YAZIN
[COLOR=#2C2A29][FONT=PT Sans] Günlük ihtiyaçlarınızı dile getirebildiğinizde rahatlarsınız. Basit ama konuşmaya gelince zorlandığınız cümleleri üşenmeyin yazın, görebileceğiniz yerlere asın ve yüksek sesle tekrar edin.
[COLOR=#2C2A29][FONT=PT Sans] HER GÜN 1 SAATİNİZİ İNGİLİZCEYE AYIRIN
[COLOR=#2C2A29][FONT=PT Sans] Ne eksik ne fazla, günde 1 saat İngilizce vakit geçirin. Fazlası usandırabilir, daha azı ise etkili olmaz. Tekrar ettikçe öğrendikleriniz yerleşir.
[COLOR=#2C2A29][FONT=PT Sans] ASLA VAZGEÇMEYİN
[COLOR=#2C2A29][FONT=PT Sans] Kendi imkanlarınızla arzu ettiğiniz hızda ilerleyemeyebilirsiniz. Yanlış konuşmaktan, tökezlemekten utanmayın. Asla öğrenmekten vazgeçmeyin. Unutmayın, öğrendiklerinizin hiçbiri boşa gitmiyor. Siz unuttuğunuzu sansanız bile karşınıza çıktıklarında hatırlayacaksınız.

haber10

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.