You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Evde Cem Yapılırken Atatürk'ün Resimleri Kapatılır.

Evde Cem Yapılırken Atatürk'ün Resimleri Kapatılır.

Administrator
Evde Cem Yapılırken Atatürk'ün Resimleri Kapatılır.
Atatürk bizim ulusal liderimiz Derneklerde de Atatürk resimleri var…

Evde Cem yapıldığında Hz.Ali ve Hacı Bektaş Veli’nin resimleri dışında İsmet İnönü’nün ve Atatürk’ün resimlerini üzeri örtüyle kapatılırdı.


Bazen Atatürk ve bayrak gündeme getiriliyor. İnanç boyutu olan yerde, cemin yapıldığı yerlerde inandığımız insanların resmi olmalı. O köy hayatında, kendi odamızda, büyük oda dediğimiz cemlerin yapıldığı odada, bunu gördüm ben. AABF ’nin programında Atatürk’ün ulusal kurtuluş savaşı vermiş ulusal bir lider olduğu yer alıyor. Atatürk’ü bir ulusal lider olarak hep kabul ettik. Atatürk bizim ulusal liderimiz.

Yazı AABF İnanç Kurulu Başkanı Dede Cafer Kaplan'ın Yazısından Alıntıdır.

Kendisine Burdan Sormak İstiyorum Atatürk'ün Resmini Neden Kapatıyorsunuz..? İsmet İnönü İle Bir görmek Gafletinde Bulunmak Zaten Niyetinizi Ortaya Koymazmı?.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.