You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Esad'a 20 gün mühlet

Esad'a 20 gün mühlet

Posting Freak
Esad'a 20 gün mühlet
Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Milli Koalisyonu’nun (SMDK) eski Başkanı Muaz el Hatib, Suriye’deki krize siyasi çözüm bulmak amacıyla bir öneri paketi ortaya koydu.

SMDK’nın dün İstanbul’da başlayan toplantısında ele aldığı 16 maddelik yol haritasında, Suriye Lideri Beşar Esad’ın koltuğunu 20 gün içinde, yardımcısı Faruk el Şara ve Başbakan Vail el Hılki’ye bırakması isteniyor.

Yarına kadar sürecek toplantıda görüşülmesi beklenen pakette Esad’ın, parlamentoyu feshederek yasal yetkilerini, görevi devredeceği cumhurbaşkanına vermesi talep ediliyor.

Esad’a barışçıl geçiş sürecini kabul etmesi durumunda tüm yetkilerini devretmek için 100 gün süre tanıyan pakette, Suriye liderine ailesi ve yakın çevresinden seçeceği 500 kişiyle birlikte istediği ülkeye gitme önerisinde bulunuluyor. Esad ve adamlarına teklifi kabul etmeleri halinde yargılanmama garantisi de verilecek.

TRABLUS KARIŞTI

Lübnan’ın kuzeyindeki Trablus kentinde Esad yanlıları ile karşıtları arasında çıkan çatışmada 7 kişi öldü, 50’yi aşkın kişi de yaralandı. Çatışmalar nedeniyle çok sayıda sivilin evlerini terk ettiği belirtildi.

24 Mayıs 2013 Cuma
Kaynak : haberturk.com
Benim Siyasetim İnsan Sevgisidir.
Pir Zöhre Ana

Alevi Türküleri - Alevi Haber -Alevi Köyleri - Alevi Ünlüler

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.