You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Erkeklerde sivilce neden çıkar?

Erkeklerde sivilce neden çıkar?

Posting Freak
Erkeklerde sivilce neden çıkar?
Sivilce sadece ergen yaşlarda karşınıza çıkmaz. Dünyadaki birçok erkek bu dertten muzdarip ve bekli de sivilceli bir yüzden utanarak yaşıyor. Sivilce oluşumuna hangi faktörlerin etki ettiğini bilirseniz, onları tedavi etme yolunda da adımlar atmış olursunuz.
Stres
Bedeniniz stres altında ise bunun etkileri cildinizde patlak verebilir. Stresi minimuma indirebilirseniz
[COLOR=#434a1e]sivilceler inizin de minimuma inmesine yardımcı olursunuz.
Gözeneklerin tıkanması
Ölü deri hücreleri, kir ve yağlar genellikle cildinizdeki gözenekleri doldurarak tıkanmasına neden olurlar. İçeri giren bakteriler sivilcelerinizin artmasını sağlar.

Genetik
İster inanın ister inanmayın sivilceler bazı ailelerde daha çok rastlanır. Akrabalarınıza sivilce sorunları yaşayıp yaşamadıklarını sorun.

Bakteriler
Bazı bakteriler iyi huyludur. Ancak, kötü huylu bazı bakteriler vücudunuz ile buluştuğunda, kemotaksi denilen bir süreç başlar ve cildinizde sivilceye ve kızarıklığa neden olur.

Yanlış inanış
Popüler inanışa rağmen, sivilceler kötü beslenme alışkanlığı ve hijyen ile alakalı değildir. Bilim adamları, yaptıkları çalışmalarda henüz bununla ilgili bir bağlantı bulamadılar.
[Resim: 7666useyin.jpg]

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.