You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Erdoğan istifa için ne dedi?

Erdoğan istifa için ne dedi?

Posting Freak
Erdoğan istifa için ne dedi?
[COLOR=#990000]Bugün Ak Parti'de iki bomba patladı. Biri İstanbul'da Ak Parti il teşkilatına yapılan bombalı saldırıydı. Diğeri ise Adana Belediye Başkanı Aytaç Durak'ın istifası... Başbakan ikisini de değerlendirdi. Saldırı için ''Demokrasi içinde mücadeleyi eli bombalı olarak, terörist olarak, temin etmek, kazanmak mümkün değildir'' dedi. Durak'ın istifası içinse "Ona hayırlı olsun, biz temayül yoklaması yapacağız" diye konuştu...

Başbakan Erdoğan İstanbul'da Şişli ilçesi Sütlüce Mahallesindeki parti binasına yapılan saldırı ile ilgili ayrıntıların sorulması üzerine Başbakan Erdoğan, şunları söyledi:

''Partimizin İstanbul İl teşkilatına yapılan bu bombalı saldırıyı esefle, lanetle karşılıyorum. Demokrasi içinde, özgürlük arama yollarını ve yahut da demokrasi içinde mücadeleyi eli bombalı olarak, terörist olarak, temin etmek, kazanmak mümkün değildir.

Şu anda partimize yapılan bu saldırı ile orada 9 insanın yaralanmasına ve 2'sinin şu anda ağır olduğu yönünde bilgi geldi. 2'si emniyet görevlisi kardeşimiz, diğer 7'si ağırlıklı olarak parti personeli arkadaşlarımız. Nihai sonucu henüz alamadım, çünkü toplantıdaydım.

Şu anda emniyet teşkilatımız araştırıyor. kİmdir, nedir, bombanın cinsi vs... Bu konuda detaylı bilgi henüz bizlere verilmiş değil. Verilirse bunu da açıklarız.''

DURAK'IN İSTİFASINI DEĞERLENDİRDİ

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak'ın AK Parti'den istifasını da bir soru üzerine değerlediren Başbakan Erdoğan, şöyle konuştu:

''Sayın Durak, bu yola çıkarken bize şunu söyledi; Yani ben artık son dönem artık sizlerle bir belediye başkanlığı yapmak isterim. Eğer uygun görürseniz, ben partinizden belediye başkanı adayı olmak istiyorum. 2004 yılı seçimleri öncesinde... Biz de Sayın Durak'ın Adana'da geçmiş tecrübelerini de bildiğimiz için böyle bir talebin gelmesi üzerine, bizim de partimizin ilk yerel seçimlere girişi idi. Kendilerinin bu talebini arkadaşlarımızla da müzakere ettik ve müzakereden sonra, kabul ettik. Ve kendisini adayımız yaptık.

[COLOR=#990000]ONA HAYIRLI OLSUN, BİZ YOKLAMA YAPACAĞIZ
Tabii şimdi böyle bir seçimin öncesinde kendisinin istifa gerekçesini bilemiyorum. Yani istifasında dilekçesinde böyle bir gerekçe ifade etmiyor. Sadece bu kullandığım ifadeleri kullanıyor. Kendi takdiridir. Bu konu üzerinde daha fazla konuşmama gerek yok. Hayırlı olsun diyeceğim. Bizler yolumuza zaten biliyorsunuz Çarşamba günü bütün AK Parti'li büyükşehir belediyelerinin olduğu yerlerde bir temayül yoklaması yapacağız.

Ama Sayın Durak'ın şunu bilmesini istiyorum: Biz bu temayül yoklamalarını sadece teşkilatımızla değil, aynı zamanda kamuoyuyla da yapıyoruz. Kamuoyunun da kanaatlerini aldıktan sonra bizler nihai kararımızı vereceğiz. Tabii ki sonunda 29 Mart'ta partinin belirlediği ismi o zaman halk seçecektir.''
Benim Siyasetim İnsan Sevgisidir.
Pir Zöhre Ana

Alevi Türküleri - Alevi Haber -Alevi Köyleri - Alevi Ünlüler

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.