You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

'Erdoğan'ın imzası olsun'

'Erdoğan'ın imzası olsun'

Posting Freak
'Erdoğan'ın imzası olsun'
İZE Üniversitesi’nin adının "Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi" olarak değiştirilmesi kararı TBMM’ye onay için gönderilirken, Rize’de bu kez de üniversitenin yeni logosu için arayış başladı. Rize Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu Sekreteri Mustafa Çakır, logonun Başbakan Erdoğan’ın imzası olmasını önerdi.

Kentte 2006 yılında kurulan Rize Üniversitesi’nin isminin Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi olarak değiştirilmesi için üniversite senatosunun aldığı karar YÖK Genel Kurulu’ndan geçtikten sonra onay için TBMM’ ye gönderildi. Onayın ardından Recep Tayip Erdoğan Üniversitesi adını alacak Rize Üniversitesi’nin kentin yeşil doğası ve çayı ile Karadeniz’den esinlenerek tasarlanan mevcut logosunun da değiştirilmesi kararı alındı. Bu yönde Rize Üniversite’si heyetinin Başbakan Erdoğan’dan da "olur" aldıkları belirtildi.

[Resim: 34.jpg]

LOGO ERDOĞAN’IN İMZASI OLSUN

Rize Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu Sekreteri Mustafa Çakır, logo için çeşitli kurumların çalışma yaptığını kendisinin de bu yönde bir çalışma içinde olduğunu söyledi. Çakır, "Logo için çeşitli kesimler farklı önerilerde bulunuyor. Benim önerim de Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası oldu. Bu bir fikirdir. Ben de fikrimi belirttim" diye konuştu.

RİZE ÜNİVERSİTESİ

Rize Üniversitesi 17 Mart 2006 tarihinde kuruldu. Üniversitede 6’sı aktif olmak üzere 8 fakülte, 3 enstitü, 3 yüksekokul, 5 meslek yüksekokulu ve 600 civarında öğretim elemanıyla birlikte 12 bin öğrenci bulunuyor. Mevcut yapısıyla Rize Üniversitesi Fen ve Sosyal Bilimler ağırlıklı bir üniversite konumunda yer alıyor.
,Verdana,Arial](DHA)
Seke seke geldim ayağım yoktur
Hak mehlemi sende Zöhrem’dir doktur
Kimi kafir olmuş karnısı boktur
Süzünü süzünü postunda otur.

Türkiye’ye çıkarmışım bir gelin
Urufu Zöhre Ana onu pir bilin
Muhammet elçisi Ana’dır deyin
Hak için dergaha niyaza inin.


Bildiren: Pir Zöhre Ana

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.