You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Erdoğan’ın fahri doktorasını geri aldılar

Erdoğan’ın fahri doktorasını geri aldılar

Administrator
Erdoğan’ın fahri doktorasını geri aldılar
[COLOR="#000000"]Halep Üniversitesi Konseyi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a 2009 yılında, verdiği uluslararası ilişkilerde fahri doktorasını, Erdoğan'ın Suriye’ye karşı uyguladığı ve ülkeyi kan gölüne dönmesinde büyük rol oynayan politikaları nedeniyle geri çekti.

Halep Üniversitesi Rektörü Dr. Hıdır El Avrifli; Üniversite Konsey toplantısında yaptığı konuşmada; ülkede bulunan üniversite ve akademi kamuoyunun yanı sıra ülke içindeki ve dışındaki Suriyelilerden Halep Üniversitesine gelen talepler göz önünde bulundurularak, Erdoğan’a 2009 yılında verilen ’fahri doktora diploması’nın geri alındığını söyledi.

Öte yandan Üniversite Konsey üyeleri uluslararası hukuk alanında uzman hukukçulardan bir komisyon oluşturularak Erdoğan’a karşı sanayi kuruluşlarını gasp etme ve tabii-kültürel kaynakları gasp etme yoluyla Suriye ulusal ekonomisini tahrip etme suçundan uluslararası mahkemede dava açma önerisinde bulundular.

Ayrıca Üniversite Konseyi Erdoğan’ın Suriye halkına karşı gayrı ahlaki ve insanlık dışı uygulamalarıyla birlikte iki komşu ülke arasındaki güvene dayalı tarihi bağları koparma çabaları nedeniyle şiddetle kınadı.
ALİ ÇOKTUR ŞAH-I MERDAN BULUNMAZ.

Dönen dönsün, ben dönmezem yolumdan...

MUSTAFA ŞEREF,
      KEMAL GURUR,
              ATATÜRK ONURDUR...

          Memleketim Yozgat Yemen'dir ilim
                    Horasan köyünden geliyor pirim
                  Kırklar binasında var oldu yerim
                  Sıfatı Zöhre Ana Ali'dir dilim.
                                                      Pir Zöhre Ana

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.