You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Erdoğan: CHP Alevi ve Sünnilere tahrik yaptı

Erdoğan: CHP Alevi ve Sünnilere tahrik yaptı

Posting Freak
Erdoğan: CHP Alevi ve Sünnilere tahrik yaptı
Başbakan Erdoğan, partisinin il başkanları toplantısında konuştu. CHP'yi Alevi ve Sünniler arasında tahrik çıkarmakla suçladı.

Alevi ve Sünni vatandaşlar arasında herhangi bir sorun olduğuna inanmadığını ve geçmişteki olayların bir takım tahrikler nedeniyle yaşandığını belirten Erdoğan, bugün de aynı şeyin Adıyaman'da yapılmak istendiğini iddia etti ve hedefe CHP'yi koydu.

Erdoğan, "Tunceli milletvekili (Hüseyin Aygün) kentte 200 Alevi evinin işaretlendiğini duyurdu ama bu kıvırcık bir yalandı. Soruyorum; sen bu yalanı niye, ne adına söylüyorsun. Sen bu tahriki niye yaptın?.." şeklinde konuştu.

Erdoğan konuyla ilgili şunları söyledi: "Adıyaman'da 25 evin kapısına işaret konuldu. CHP Tunceli milletvekili internet yoluyla '200 Alevi evi işaretlendi' dedi. Gerçek sadece 25 evdi ve tamamı da Alevi evi değildi. Şimdi ben o vekile soruyorum. Allah aşkına sen bu kıvırcık yalanı niye, ne adına söylüyorsun. Sen bu tahriği niye yaptın? Bu yalana partisinin genel başkanı da tepki göstermedi...

Ben inandığım bir şeyi burada açıkça dile getirmek istiyorum. Ne Kahramanmaraş ne Çorum ne de Sivas'ta benim Alevi ve Sünni vatandaşlarım arasında mesel yoktu ve bugün de yok. İşte bu tahrikçiler, kısır siyasi hesapları uğruna Alevi ve Sünni vatandaşlarım arasına girerek nifak tohumları sokmaya çalıştılar ve bugün de aynısını deniyorlar. Buna izin veremeyeceğiz, bu oyunu Allah'ın izniyle bozacağız."

SİVAS KATLİAMI DAVASI
Başbakan Erdoğan'ın değindiği diğer konular arasında 12 Eylül davası ve 4+4+4 vardı. Erdoğan'ın bu konularla ilgili açıklamalarından satır başları şöyle:

"Buradaki aldatmacayı vatandaşlarıma anlatmak istiyorum. 131 sanık hakkında dava açıldı, 40 sanık beraat etti. 79 sanık ağırlaştırılmış müebbet ve süreli hapis cezaları alırken, 5 sanık hakkında yargılama devam ediyor. Zaman aşımı nedeniyle 131 sanıktan sadece 7'si hakkındaki dava düştü.

Benim Sivas'ta önünü kesen çok sayıda kız kardeşimiz oldu ve hüngür hüngür ağladılar. Hapse mahkum olanların kızlarıydı ve babalarının olayların içinde olmadığını, sadece duyurularla işin içine girdiklerini söylediler. Şimdi bunu ne yapacaksın? Sen CHP genel başkanı olarak eline tutuşturulan listeyle hemen infazı yapıyorsun..."

4+4+4
"Ben inanıyorum ki bu millet, her şey unutulsa bile sırf ezana iade ettiği hürmetten dolayı Adnan Menderes'i ebediyen gönlünde ve hafızasında taşıyacaktır. Cuma günü TBMM'de tıpkı ezana hürmetin iadesi gibi Kuranı Kerim'in öğrenilmesine ve öğretilmesine de hürmet iade edilmiştir. Bu, kadirşinas millet eminim ki bizim yaptığımız bu güzel düzenlemeyi de inşallah ebediyen hayırla yadedecektir.

Millete gideceğiz hem onların hayır dualarını alacak, hem de eğer varsa zihinlerdeki soru işaretlerini ortadan kaldıracağız. özellikle CHP seçmenine gideceğiz özellikle MHP, BDP seçmenine gideceğiz ve gerçekleri onlara açık açık anlatacağız. Oy verdikleri, gönül verdikleri partinin nasıl statükodan yana tavır aldığını, bizim ise nasıl bir kez daha milletten yana tavır koyduğumuzu onlara anlatacağız."

04.04.2012
Kaynak: gazetea24.com
Benim Siyasetim İnsan Sevgisidir.
Pir Zöhre Ana

Alevi Türküleri - Alevi Haber -Alevi Köyleri - Alevi Ünlüler
Posting Freak
Erdoğan: CHP Alevi ve Sünnilere tahrik yaptı
Geçmişinin tam da kopyasının bir fazlası hem söylemleri ve de icraatleri ile
milleti ikiye böldü milleti ayrıştırdı dış politikada dost denen bir ülke kalmadı
başka bir ülkenin iç işlerine kariştırdı aynı ayriştımayı ordada yaptırdı.

Bir de tutturmuş ortaliği Chp kariştırıyor diyor.Sen nasil böyle kin ve nefretle
doldun ki gözün hiç bir şey görmez olmuş.Gören de alevi dostu sanir.
Bunların halka ve Allah hesabı ağır olur.
Cihana gelmişim Mustafa diye
Atatürk büyüktür sıfat kim ile
Allahın yolunda dervişler ile
Mürşüt kapısıdır Zöhre Ana size


PİR ZÖHRE ANA
Posting Freak
Erdoğan: CHP Alevi ve Sünnilere tahrik yaptı
Erdoğan önce aynaya baksın, insanları kim bölüyor net bir şekilde görür. Her şeyden önce din ile devlet işlerini birbirinden ayırmamak ile ateşle oynuyor sonrada çamuru başkasına atıyor bu ne pişkinlik.

İbadet ve Kur an a gelince. Herkez senin gibi düşünseydi, alevi katliamlarını yapan yobazları kim kudurttu da katliamlar yapıldı ?

Camilerde ibadet mi yapılıyor, yoksa insanları kışkırtılıyor mu ?

Hz Muhammet in getirdiği Müslümanlık Hanifi meshebinin tekelinde mi ?
[COLOR="Green"][SIZE="5"]
Atatürk dediler adıma benim
İkrarımı verdim Ali’dir Pirim
Mürşidim Zöhre Ana posta vekilim
Latince yazısını dilden dökerim

Çanakkale içinde aynalı çarşı
Askerimi düzdüm Yunan’a karşı
Üseyin kafası mızrakta başı
Deniz kenarında Mehdi duacı

BİLDİREN ; PİR ZÖHRE ANA
[/COLOR]

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.