You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Erdoğan , Alevilere muharrem iftarı verdi

Erdoğan , Alevilere muharrem iftarı verdi

Administrator
Erdoğan , Alevilere muharrem iftarı verdi
[COLOR="#000000"]Hükümet, Muharrem ayında Alevi açılımı için adımlara ivme kazandırmaya hazırlanırken, Cumhurbaşkanı Erdoğan da Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda Alevilere Muharrem ayı vesilesiyle iftar verdi.

Basına kapalı gerçekleştirilen yemeğe, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in yanı sıra çok sayıda Alevi dernek ve vakfının başkan ve yöneticileri katıldı.

Erdoğan, en son başbakanlığı döneminde, Ramazan ayında Alevi kanaat önderlerine iftar yemeği vermişti. 22 Temmuz’daki iftar yemeğine, Cem Vakfı Başkanı Prof. Dr. İzzettin Doğan, Ehli Beyt Vakfı Başkanı Fermani Altun, Alevi Vakıfları Federasyonu Başkanı Cemal Canpolat, Anadolu Alevi Bektaşi Federasyonu Başkanı Cengiz Hortoğlu, Hacıbektaş Veli Kültür Derneği Başkanı Mustafa Özcivan katılmıştı.

Alevi inancına göre, 4′üncü halife Hz. Ali’nin oğlu Hz.Hüseyin ve ailesinin Hicri takvimle Muharrem ayının ilk 10 gününde Kerbela’da katledilmesi nedeniyle Aleviler oruç tutuyor. Muharrem orucu, Aleviler için Kerbela’daki katliamın matemini temsil ediyor.

[Resim: iftar.jpg]

Erdoğan “AK Saray”da Alevilere muharrem iftarı verdi | nediyor.com

İftara katılanlar : Cem Vakfı Başkanı İzzettin Doğan, Dünya Ehl-i Beyt Vakfı Başkanı Fermani Altun, Alevi Vakıfları Federasyon Başkanı Remzi Akbulut, Anadolu Alevi Bektaşi Federasyonu Başkanı Cengiz Hortoğlu, Hacıbektaş Veli Kültür Derneği Başkanı Mustafa Özcivan, Hacı Bektaş Veli Kültür Derneği Yönetim Kurulu üyesi Nafiz Ünlüyurt, Tunceli'den Alevi dedesi Ali Ekber Yurt, Anadolu Türkmen Alevi Bektaşi Dernekleri Federasyonu'ndan Özdemir Özdemir, Tunceli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Durmuş Boztuğ, Al-i Beyt Vakfı'ndan Rahim Onursan, Şücaaddin Veli Ocağı'ndan Postnişini Mehmet Demirtaş, Toplumsal Uzlaşma Vakfı'ndan Haydar Şahin, Alevi Vakıfları Federasyonu'ndan Doğan Bermek ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Tarih Bölümü öğretim üyesi Rıza Yıldırım...
ALİ ÇOKTUR ŞAH-I MERDAN BULUNMAZ.

Dönen dönsün, ben dönmezem yolumdan...

MUSTAFA ŞEREF,
      KEMAL GURUR,
              ATATÜRK ONURDUR...

          Memleketim Yozgat Yemen'dir ilim
                    Horasan köyünden geliyor pirim
                  Kırklar binasında var oldu yerim
                  Sıfatı Zöhre Ana Ali'dir dilim.
                                                      Pir Zöhre Ana
Posting Freak
Erdoğan , Alevilere muharrem iftarı verdi
Daha önce saz dedelerimiz vardı. Şimdi bunlara bir de iftar sofrası dedeleri eklendi...

Kendilerine Alevi önderleri diyen bu zatlar ömer saltanatı sürmek için kendisine saray yapan rte'yi ziyaret ederken, onun haram sofrasında yalanırken, acaba o sarayın Alevilerden alınan ve de Alevilere hiç bir hizmet için kullanılmayan vergilerden alınan paralarla yapıldığını bilmiyorlar mı? Gittikleri zatın daha yakın zamanda paraları sıfırlayan bir hırsız olduğunu, çoluk çocuk öldürten bir katil, hırsızları kollayan bir haramzade olduğunu bilmiyorlar mı ki onunla aynı sofraya oturuyorlar...

Pir Sultan Abdal da haramzade Osmanlı paşası hınzır paşa tarafından sofraya davet edildiğinde haram lokma olduğu için sofraya oturmadığı gibi o lokmayı köpeklerinin önüne attığında köpekler bile haram lokma olduğu için o verilen lokmalara dokunmamışlardı...

kendine Alevi önderi dedesi diyen siz haramzadeler, hadi insanlığınızdan vazgeçtik de o köpekler kadar da mı onurunuz ve gururunuz yok. Çağrıldığınızda hemen gidip haram sofrasına oturdunuz. Alevilik bu mudur?

[color=#800080]Adamın geçmişten bu yana çok çok basit taleplerinizi çeşitli bahanelerle geçiştirdiğini bildiğiniz halde bu yalakalık niye? Yoksa sizleri adam yerine koyuyor gözüküyor diye kendisine minnetlerinizi mi sunuyorsunuz?
Mustafa dediler benim adıma
Bir sıfatı Ali bindi atıma
Şimdi de ZÖHRE ANA geldi sıfata
Duyulsun şanımız Yüce Allah' a

(PİR ZÖHRE ANA)
Posting Freak
Erdoğan , Alevilere muharrem iftarı verdi
[COLOR="#000000"]
Heram dir tadlı dır, tadına doyulmaz

Hınzır peşinde koşanlar yorulmaz

mayası bozulmuş yezid olmuş

5 şart 6 sünnetle yol olunmaz.

Yezidi lanetlemeye ne gerek, Alevi toplumunu yezidin yoluna götüren önderler ,yönetenler laneti hak ediyorlar.ON İKİ  İMAMLAR
*** *** *** *** *** *** *** *** *** ***
  1. İmam ALİ
  2. İmam CAFER
  3. İmam ZEYNEL
  4. İmam BAKIR
  5. İmam RIZA
  6. İmam CAFERİ SADIK
  7. İmam HASAN
  8. İmam TAĞI NAĞI
  9. İmam MEHDİYE HÜDA
10. İmam HÜSEYİN,İ DEŞTİ KERBELA
11. İmam CAFER -İ ZÖHRE YE HİBA
12. KIRKLAR DERGAHA


*** *** *** *** **** *** *** *** **** ***
Son Düzenleme: 06/11/2014, 01:23, Düzenleyen: Y O L C U.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.