You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

’En düşük oy almanın gururunu yaşadım’

’En düşük oy almanın gururunu yaşadım’

Administrator
‘En düşük oy almanın gururunu yaşadım’
HSYK'da görev alacak isimler için Yargıtay'da yapılan seçimleri Cemaat listesi kazandı. Yargıtay 7. Ceza Dairesi Üyesi Kerim Tosun 196 oy, 20. Hukuk Dairesi Üyesi Yakup Ata 201 oy, 18. Hukuk Dairesi Üyesi M.Kemal Özçelik 193 oy aldı. Yargıtay’daki yarışta en az oy alan aday ise 32 oyla 2. Hukuk Dairesi Üyesi Mustafa Ateş oldu. Ateş, [COLOR="#000000"]’Aday olmamda ki tek amaç yargıda ve özellikle Yargıtay'da son yıllarda ortaya çıkan siyasi gruplaşmalara tepkimi ortaya koymaktı. Bugün en düşük oy almanın gururunu yaşadım’ dedi.

CEMAATE BAŞVURU YAPSAM KABUL ETMEZLER

Yargıtay 2. Hukuk Dairesi Üyesi Mustafa Ateş, yargı mensuplarının resmi sitesi ’adalet.org’ sitesinde seçimlere ilişkin değerlendirmede bulundu. Ateş, ’En az oy almanın gururu’ başlıklı açıklamasında 2011’de HSYK üyeliğine seçildiğini ancak bu ortamda 32 oy almanın bile bir ’zafer’ olduğunu dile getirdi.

Yargıtay’daki seçim öncesi hakkında Sabah gazetesinde ’Cemaate yakın’ diye haberler yapıldığına dikkat çeken Ateş, ’Allahtan ilişkilendirildiğim grupla hiç bir ilgimin olmadığını beni tanıyanlar bilir. Hatta üyelik için başvuru yapsam da beni kabul etmezler. Etseler de ben uyum sağlayamayacağım için kısa zamanda beni kovarlar. Benim kayıtsız şartsız itaat etmeyle bir sorunum var’ dedi.

DÜŞÜK OY ALMANIN GURURU

HSYK’ya aday olmanın çok zor bir şey olduğunu ifade eden Ateş, ’Seçim sonuçlarının açıklanmasından sonra ziyaretime gelen arkadaşların bir kısmı ’geçmiş olsun’ dedi. Bende onlara sadece tebrikleri ve kutlamaları kabul ettiğimi sonuçların benim için bir zafer olduğunu söyledim. Bugün en düşük oy almanın gururunu yaşadım. Hoş bir tadı var. Beğendim. Bundan sonrada fırsat olursa bu gururu yaşamak istiyorum. Özgür, bağımsız ve dik duran hakim ve savcılara selamlar. Tarih sizden bahsedecek. Diğerlerinden değil’ açıklamasında bulundu.

Caner Taşpınar

Odatv.com
ALİ ÇOKTUR ŞAH-I MERDAN BULUNMAZ.

Dönen dönsün, ben dönmezem yolumdan...

MUSTAFA ŞEREF,
      KEMAL GURUR,
              ATATÜRK ONURDUR...

          Memleketim Yozgat Yemen'dir ilim
                    Horasan köyünden geliyor pirim
                  Kırklar binasında var oldu yerim
                  Sıfatı Zöhre Ana Ali'dir dilim.
                                                      Pir Zöhre Ana

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.