You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

El Kaide legoları tepki çekti

El Kaide legoları tepki çekti

Posting Freak
El Kaide legoları tepki çekti
[FONT=Courier New] [COLOR=#990000]]ABD'li oyuncak firması BrickArms'ın Lego parçalarından ürettiği Arap terörist ve Nazi askeri kılığındaki oyuncaklar, Müslüman ve Yahudi din adamlarından tepki çekti.

[FONT=Courier New] [COLOR=#990000][Resim: 140.jpg]
[FONT=Courier New] [COLOR=#990000]

Şirketin Lego firmasından ayrı olarak ürettiği özel tasarım oyuncaklar arasında, Arap teröristlerle 2. Dünya Savaşı'ndaki Nazi subaylarının üniformalarına benzer şekilde boyanmış figürler bulunuyor.

İngiltere'deki Ramazan Derneği adlı Müslüman örgütün sözcüsü Muhammed Şefik, oyuncakların terörizmi çocukların gözünde zararsız gösterdiğini öne sürerken Irksal Eşitlik İçin Yahdui Konseyi'nin yöneticisi Edie Firedman da, oyuncakların ırkçı öğeler taşıdığını kaydetti.

Eleştirilere cevap veren firma yöneticisi Will Chapman, amaçlarının kesinlikle ırkçı söylemleri güçlendirmek olmadığını vurgulayarak, bahsi geçen oyuncaklardan bugüne kadar 35 ayrı ülkede onbinlerce adet sattıklarını söyledi.

Chapman, satış sıralamasında en fazla müşterilerinin olduğu ülkeler arasında ilk sırayı İngiltere ve Almanya'nın aldığını da sözlerine ekledi.
Benim Siyasetim İnsan Sevgisidir.
Pir Zöhre Ana

Alevi Türküleri - Alevi Haber -Alevi Köyleri - Alevi Ünlüler

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.