You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Eğitime Davet..! Bana Bir İslami Formdan Gelen Yazı

Eğitime Davet..! Bana Bir İslami Formdan Gelen Yazı

Administrator
Eğitime Davet..! Bana Bir İslami Formdan Gelen Yazı


EĞİTİM ve ÖĞRENİM PROJESİ


Es Selamu Aleykum ve Rahmetullahu ve Berekatuhu

Değerli Müslümanlar; Hepinizin bildiği gibi, İslam Dini bizleri her alanda sosyal olmaya ve bir arada bulunma gayesi içerisine taşımaktadır. İnternet camiasında ise bu pek mümkün görünmemektedir. Tamamen bireyselleştirilmiş bir yaşamın getirisi ise bildiklerimiz ile amel etme veya eksik bilgilerimiz ile diğer Müslüman kardeşlerimizin kalplerini kırma noktasında olsun bilinçli ya da bilinçsiz eylemlere sevk etmektedir. Bizler de bu gidişatın vahametini ve kaygılarımızı, İlhan Hocamıza ilettik. Kendisi ile birlikte yaptığımız çalışmalar neticesinde “Eğitim ve öğrenim projesi” adını verdiğimiz bu çalışmayı yürürlüğe koymaya karar verdik.

Bu proje de amaç; Dinimizi araştırmak, bilmediklerimizi öğrenip bildiklerimizi pekiştirmek, yanlış veya eksik yorumlarda ısrar ederek, Kuran’ın tabiri ile müstağni yani kendini yeterli görme hastalığına yakalanmamak ve bildiklerimiz ile daha şuurlu olarak amel etmemizdir. Unutmayın ki amele dönmeyen her bilgi sahibine bir yüktür.

[COLOR=#cc3300]"Gerek forumda [COLOR=#cc3300]gerekse dünya hayatında Müslüman'ın bir konu hakkında birbiri ile girdiği tartışmaya bir dur demek için ve mevcut meseleleri tartışmaya değil de bilgiye ve takvaya doğru yöneltmek için” ilk defa denenecek olan bu metot sarf edilen emek sonrasında ömrümüzün sonuna kadar unutamayacağımız bilgilere ulaşmamızı sağlayacaktır.

Birbirimizi de teşvik etme noktasında da çok faydalı olacağını inandığımız bu organizasyonumuz ile ilgili bilgiler aşağıdadır.

[COLOR=#3333cc]Katılım Şartları ve bilgiler

Katılım Şartı ;
 • Müslüman olmak, Erginlik çağına gelmiş olmak.
 • Katılımcının kendisini dini konularda geliştirme gereğini hissediyor olması (Başka amaçlarla katılımcı olmak isteyenler, aldığı not konusunda veya bilgisizce ısrarlarından dolayı nefsi hareketler sergileyenler katılımcı listesinden silinecektir.)
Bilgiler ;
 • Katılımcı olmak için hocamızın e-posta adresine (ilhanhoca forum][COLOR=#0068cf][email protected] [/EMAIL]) adınızı ve soyadınızı yazıp "katılımcı olmak istiyorum" yazmanız yeterlidir.
 • Araştırılacak konu ve süresi forum sitemizden duyurulacaktır.
 • Katılım ücretsizdir.
 • Katılımcı olmak için forum üyesi olma şartı yoktur.Çevrenizdeki kişilerde katılımcı olabilirler.
  [/LIST][COLOR=#cc3300]Örnek Soru ;
  Şefaat nedir ? ALLAH katında şefaate izin verilecekler varmıdır kimlerdir ( vasıfları) yoksa nedendir.Peygamberin şefaat anlayışı , Sahabenin şefaat anlayışı , Meleklerin şefaat anlayışı , Alimlerin şefaat anlayışı , Müşriklerin şefaat anlayışı , Görüşler ihitilaflar ve son olarak sizin kanaatiniz nelerdir ?

  [B][COLOR=#cc3300]Örnek Süre ; 10 gün (İçeriğin önemine göre süre ayarlanmaktadır.)[/B]
  • Katılımcılar belirlenen süre içerisinde araştırılan konudaki çalışmalarını e-posta ile göndermeleri şarttır.
  • Süre içinde (mazeretsiz) gönderilmeyen çalışmalar olursa o kişinin ciddiyetsizliğine yorulacağı için katılımcı listesinden silinecektir.
  • Mazeretler İlhan hocamızın e-posta adresine (ilhanhoca forum][COLOR=#0068cf][email protected] [/EMAIL]) gönderilecektir.
  • Katılımcı listesinde en çok puanı alan kişi sitede belirlenecek olan hediyeyi almaya hak kazanır.


  [BNe diyorsunuz Arkadaşlar sizler... Müslüman Ağalar beni çağırıyor. Adamlar Ne yapacağını şaşırdı. Vardır bununda bir nedeni[/B]
Posting Freak
Eğitime Davet..! Bana Bir İslami Formdan Gelen Yazı
[FONT="Times New Roman"]Eğitime böyLemi davet ediyorLarmışşş...
Anamın adı Hüsniye Ana
Babam Şah Üseyin kafası kopa
Horasan ilinden Karyağdı Ana
Kimseler bilemez Sultanım burada


[Resim: zohreanaxq1.jpg]

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.