You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Eğitim skandalının arkasından NTV çıktı

Eğitim skandalının arkasından NTV çıktı

Administrator
Eğitim skandalının arkasından NTV çıktı
[COLOR="#000000"]Üsküdar Amerikan Lisesi’ne, okulun kontenjanının dolmasına ve öğrencinin puanının, okula ön kayıt için bile yetersiz olmasına karşın, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yazılı talimatı ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın emriyle kaydı yapılan öğrencinin; NTV'nin de ait olduğu Doğuş Yayın Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanı Erman Yerdelen’in torunu olduğu öğrenildi.

PUANI ÖN KAYIT İÇİN BİLE YETERSİZ

İddiaya göre, Üsküdar Amerikan Lisesi’nin hazırlık sınıfının 168 öğrencilik kontenjanı dolmasına karşın, bir öğrenci, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yazılı talimatıyla okula kaydedildi. Ekim ayının sonunda gerçekleşen olayda, Üsküdar Amerikan Lisesi’ne ön kayıt için bile puanı tutmayan öğrenci için, Milli Eğitim Bakanlığı’nın da devreye girdiği öğrenilirken; Milli Eğitim Bakanlığı, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ayrı ayrı üç yazısıyla okula söz konusu öğrencinin kaydının yapılması bildirildi. Üsküdar Amerikan Lisesi’nin, öğrencinin kaydının yapılmasının doğru olmadığı yönündeki görüşüne karşılık, öğrenci velisinin kayıt konusunda ısrarcı olduğu öğrenilirken; Bakanlığın emriyle kaydın e-okul üzerinden yapıldığı kaydedildi.

EMRİ BAKAN NABİ AVCI VERDİ

Okul yönetiminin, okula kaydolmak isteyen ve hâlihazırda kayıt olmuş öğrenciler arasında haksız bir durum oluşturacağı gerekçesiyle karşı çıktığı kayıt olayı ile ilgili Bakanlığa da başvurduğu belirtilirken, Üsküdar Amerikan Lisesi Okul Aile Birliği’nin de sürece dâhil olduğu ve bu ayrıcalıklı durumun ortadan kaldırılması için hukuki yollara başvurma kararında olduğu öğrenildi. Aynı kayıt baskısını, diğer bazı özel okulların da yaşadığı ifade edilirken, Üsküdar Amerikan Lisesi’ne Bakanlık emriyle kayıt olan öğrencinin, Doğuş Yayın Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanı Erman Yerdelen’in torunu olduğu öğrenildi. Yerdelen’in, söz konusu kayıt işlemini çözmek için, NTV’nin Ankara Temsilcisini, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile görüşmek üzere görevlendirdiği, bunun üzerine devreye giren Bakan Avcı’nın kayıt konusunda emir verdiği iddia edildi.

Sabriye Aşır

Odatv.com
ALİ ÇOKTUR ŞAH-I MERDAN BULUNMAZ.

Dönen dönsün, ben dönmezem yolumdan...

MUSTAFA ŞEREF,
      KEMAL GURUR,
              ATATÜRK ONURDUR...

          Memleketim Yozgat Yemen'dir ilim
                    Horasan köyünden geliyor pirim
                  Kırklar binasında var oldu yerim
                  Sıfatı Zöhre Ana Ali'dir dilim.
                                                      Pir Zöhre Ana

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.