You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Egiad Hicri Yılbaşı Ve Muharrem Ayı Programı Düzenledi

Egiad Hicri Yılbaşı Ve Muharrem Ayı Programı Düzenledi

Posting Freak
Egiad Hicri Yılbaşı Ve Muharrem Ayı Programı Düzenledi
Erzincan Genç İş Adamları Derneği (EGİAD) tarafından Hicri Yılbaşı ve Muharrem Ayı dolayısıyla İl Müftülüğü toplantı salonunda program düzenlendi.
Erzincan Genç İş Adamları Derneği (EGİAD) tarafından Hicri Yılbaşı ve Muharrem Ayı dolayısıyla İl Müftülüğü toplantı salonunda program düzenlendi.
Programa İl Müftüsü Burhan İşliyen, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Erzincan Şube Başkanı Sadık Düzgün, Erzincan Genç İş Adamları Derneği Başkanı Mehmet Fikret Şireci ve vatandaşlar katıldı. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı\'nın okunmasının ardından Erzincan Genç İş Adamları Derneği Başkanı Mehmet Fikret Şireci\'nin konuşması ile başladı.
Başkan Şireci konuşmasında \"Muharrem Ayı\'nı değerlendirme etkinlikleri kapsamında Erzincan Genç İş Adamları Derneği olarak bir program düzenledik. Pazartesini salıya bağlayan gecede yeni hicri yılı karşıladık. Yeni yılın ilk ayı Muharrem Ayı ve bu ayın onuncu günü olan aşure günü çok önemli olaylara şahit olmuştur. Hazreti Nuh\'un gemisinin Cudi dağına oturması, Hazreti Yunus\'un balığın karnından çıkması, Hazreti Musa\'nın Firavunun zulmünden kurtulması, Hazreti Adem ve Hazreti Davut\'un tövbelerinin kabulü, Hazreti İsa ve Hazreti Musa\'nın doğunu gibi ve İslam tarihinde yürekleri yakan Kerbela hadisesi. Hazreti Nuh\'a kadar hep tatlı ve dualı geçen aşura Kerbela hadisesinden sonra yerini hüzün ve duaya bırakmıştır.\" dedi.
Başkan Şireci\'nin konuşmasının ardından merkeze bağlı din görevlilerinden Osman Gül katılımcılara Kur\'an-ı Kerim okundu. Kur\'an-ı Kerim tilavetinin ardından kürsüye gelen İl Müftüsü Burhan İşliyen Hicri Yılbaşı ve Muharrem Ayı ile ilgili olarak katılımcılara konferans verdi. Müftü İşliyen konferansta yaptığı konuşmada \" Yeni bir hicri yıla girmiş bulunuyoruz. İdrak ettiğimiz hicri yıl ve Muharrem Ayı\'nın mübarek olmasını Cenabı Haktan niyaz ediyorum. Hicri yılı ve Muharrem Ayı dolayısıyla böyle güzel bir program düzenleyen Erzincan Genç İş Adamları Derneği\'ni tebrik ediyorum. Muharrem Ayı\'nın bize ifade ettiği anlamları üç başlıkta toplayabiliriz.
Birincisi Hicri Yılbaşı ve Hicret. İkincisi Muharrem Ayı\'nın Allah\'ın saygı duyduğu,saygın kıldığı,değerli kıldığı haram ayı olmasıdır. Üçüncüsü ise Muharrem Ayı\'nın içerisinde aşuranın Hicri 10 Muharrem 61\'de Kerbela\'da Miladi 10 Ekim 681\'deki Hazreti Hüseyin\'in hunharca şehit edilmesinin olduğu bir aydır.\" Dedi. İl Müftüsü Burhan İşliyen\'in konuşmasının ardından Erzincan genelinde Hicri Yılbaşı ve Muharrem Ayı dolayısıyla okunan 2150 hatmin duası yapıldı.
Hatim duasının ardından Eğitimci Yazar İhsan Ünlü tarafından Hazreti Hasan ve Hazreti Hüseyin\'in şehit edilmesini anlatan şiir okundu. Okunan şiirin ardından Erzincan Cem Evi Zakiri Mehmet Ali İpek ve Erzincan Cem Evi Zakiri hocası Ali Uslu tarafından kaside ve mersiyeler okundu. Okunan kaside ve mersiyelerin ardından program katılımcılara aşure dağıtımı ile sona erdi. Egiad Hicri Yılbaşı Ve Muharrem Ayı Programı Düzenledi başlıklı ve Erzincan Genç İş Adamları Derneği (EGİAD) tarafından Hicri Yılbaşı ve Muharrem Ayı dolayısıyla İl Müftülüğü toplantı salonunda program düzenlendi. özetli haberi okudunuz.

[B]Kaynak : medya73.com[/B]
09 Aralık 2010
Benim Siyasetim İnsan Sevgisidir.
Pir Zöhre Ana

Alevi Türküleri - Alevi Haber -Alevi Köyleri - Alevi Ünlüler

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.