You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Dünyayı 3 yılda dolaşan tekne Foça'da

Dünyayı 3 yılda dolaşan tekne Foça'da

Posting Freak
Dünyayı 3 yılda dolaşan tekne Foça'da
İzmir'in Foça ilçesinden 1 Temmuz 2006 günü denize açılan Özkan Gülkaynak, ''Kayıtsız III'' adlı teknesini, dünya turundan döndüğü Türk kıyılarında, Kuşadası Setur Marina'ya demirledi.
Kuşadası Setur Marina Müdürü Çağlar Altuntaş ile bir grup tarafından çiçeklerle karşılanan Gülkaynak, Foça'ya ulaşarak dünya turunu tamamlamanın sevincini yaşayacağını söyledi.

Özkan Gülkaynak, gazetecilere yaptığı açıklamada, içinde hiçbir elektronik alet bulunmayan 7 metre 95 santim boyundaki tekne ile yaptığı dünya turunun, denizciliğe meraklı gençlere bir mesaj taşıdığını söyledi.

Bir nakliye firmasının bölge müdürü olarak çalışırken, ani bir kararla dünya turuna çıkan Kaptan Özkan Gülkaynak, şöyle devam etti:
''Amacım hiçbir elektronik alet kullanmadan dünya turuna çıkılabileceğini göstermekti, başardım. Dünya denizlerini son derece sıra dışı dizayn edilmiş küçük, ahşap ve romantik görünümlü bir tekne ile dolaştım. Tur sırasında sekstant, pusula gibi geleneksel aygıtlardan başka hiçbir alet kullanmadım. Özgün denizcilik yöntemlerini izledim. Gezide yaşadıklarımı, kitap konusu yapacağım. Kitapla özellikle genç nesilleri olumlu yönde etkileyerek, onların denizlerimizi koruyup kollayan denizciler olarak yetişmesine yardımcı olmak istiyorum. Kitabımda aynı zamanda birçok denizcilik yöntemini pratik uygulamalarla, okuyucuyu sıkmadan anlatıp, onlarda denizcilik sevgisi uyandırmaya çalışacağım. Türkiye'nin böyle bir kitaba gerçekten ihtiyacı var. Denize ilgi duyan insanlar hem macera hem gezi hem de bilgi unsurları taşıyan böyle bir kitabın eksiliğini hissetmektedirler. Bu, benim Türk amatör denizciliğine manevi bir hediyem olacaktır.''
Benim Siyasetim İnsan Sevgisidir.
Pir Zöhre Ana

Alevi Türküleri - Alevi Haber -Alevi Köyleri - Alevi Ünlüler

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.