You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Dört türk imamı fransa`da `laiklik dersi` görecek

Dört türk imamı fransa`da `laiklik dersi` görecek

Posting Freak
Dört türk imamı fransa`da `laiklik dersi` görecek
-Paris`teki Katolik Enstitüsü`nce Müslüman din adamlarına yönelik olarak bu yıl başlatılan ve dinler, laiklik ve kültürlerarası ilişkiler gibi konuların ele alındığı kursa Diyanet`in görevlendirdiği dört imamın da katılacağı bildirildi.


PARİS(ANKA) – Diyanet İşleri Başkanlığınca görevlendirilen dört imamın Fransa`da `laiklik dersi`ni göreceği bildirildi.


Paris`teki Katolik Enstitü tarafından Müslüman din adamlarına yönelik olarak bu yıl ilk kez düzenlenen dinler, laiklik ve kültürlerarası ilişkiler gibi konuların ele alındığı kursa 27 öğrenci katıldı.


Yaklaşık 2 bin imamın görev yaptığı Fransa İçişleri Bakanlığının desteği ile başlatılan kursla, laiklik çerçevesinde hareket edilmesi ve radikal tutumların önlenmesi için Müslüman din adamlarına hukuki ve vatandaşlık bilgilerinin verilmesi amaçlanıyor.


Ocak ayında başlayan ve 27 öğrencinin katıldığı ilk kursu tamamlayan öğrenciler, gelecek hafta diplomalarını alacak. Bu arada, 5 Aralık`ta resmen yeniden başlayacak kursa bu defa 30`ya yakın din adamları ve Müslüman dernek yetkililerinin katılacağı belirtildi.


Le Monde gazetesi, bu konudaki haberinde geçen Ocak`ta başlayan ilk kursa daha çok Paris`teki Büyük Cami`ye bağlı ilahiyat enstitüsünden gelen öğrencilerin katıldığını ancak ikinci kursa çeşitli yerlerden gelen katılımcıların yer alacağını belirtirken kursa katılacakları arasında Diyanet İşleri Başkanlığı`nın Fransa`da birkaç yıl görev yapmaları için görevlendirilen dört imamın da bulunacağını yazdı. (ANKA)
[Resim: 114ld.jpg]Ben göremem daha uzun boyunu
Ahret derler kısaltamam yolunu
Bugün Sahı Merdan sarsın oglunu
Yetis Ya Üseyin baban gidiyo

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.