You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Dönüş yolu çile yoluna döndü

Dönüş yolu çile yoluna döndü

Posting Freak
Dönüş yolu çile yoluna döndü
Dokuz gün süren Kurban Bayramı tatilini şehirleri dışında geçiren tatilcilerin geri dönüş çilesi de başladı. Özellikler İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirlerin giriş ve çıkışlarında trafik yoğunluğu artarken, otogar giriş ve çıkışlarında da uzun otobüs kuyrukları dikkat çekiyor. Otobüs firmaları yetkilileri ek seferler de dahil tüm koltukların dolu olduğunu vurgularken yarın yoğunluğun daha da artacağını ifade etti. Ayrıca tatilcilerin memleketlerinden eli boş dönmedikleri de gözlendi.
Bu arada Kocaeli'nde dün akşam saatlerinde başlayan yoğunluk yer yer sürüyor.
TEM otoyolunun Gültepe rampası kesimi, Kandıra ve Hereke turnikelerinin bulunduğu bölgelerle, D-100 karayolunun kent geçişi sırasında trafik yoğunlaşırken, bir diğer önemli geçiş noktası olan Bolu Dağı'nda da otoyolun Bolu kesiminin Ankara-İstanbul istikametinde araç yoğunluğunun arttığı görüldü.
Yalova'daki Topçular iskelesinde yaşanan dönüş yoğunluğu nedeniyle de İDO ek seferler koydu. Feribot sayısı 14'e çıkarıldı.


Emniyet uyardı
Emniyet Genel Müdürlüğü yetkilileri, 9 günlük tatilin sonuna yaklaşılması nedeniyle özellikle yarın yoğunluğun daha da artacağına dikkat çekerek, tatil dönüşleri konusunda yurttaşları bir kez daha uyardı. Yurttaşları trafik kazalarına karşı uyaran Emniyet yetkilileri, tatil dönüşünün en son güne bırakılmaması, sürücülerin dinlenmiş olarak trafiğe çıkması, uykusuz araç kullanılmaması, trafik kurallarına uyulması ve özellikle Türkiye karayollarındaki 32 güzergahtaki 289 kör noktaya dikkat edilmesi gerektiğini belirttiler.
Yetkililer ayrıca Ankara-İstanbul istikametinde yaşanan yoğunluk nedeniyle trafik ekiplerinin kontrollerini aralıksız sürdürdüğünü belirtti.

Kazaların yüzde 52'si 12 ile 16.00 arasında

Öte yandan Trafik Hizmetleri Daire Başkanlığı istatistiklerine göre, bayram tatillerinde yaşanan trafik kazalarının yüzde 52'si, 12.00 ile 16.00 saatleri arasında meydana geliyor. Kazaya karışan sürücülerin yüzde 62'sini, 26 ile 45 yaş grubundaki kişiler oluşturuyor. Geçen yılki Kurban Bayramı'nda yaşanan 60 ölümlü trafik kazasının 18'i yayaya çarpma, 16'sı yoldan çıkma, 6'sı yandan çarpma, 5'i arkadan çarpma, 6'sı karşılıklı çarpışma, 5'i sabit cisme çarpma ve 4'ü ise diğer şekillerde meydana geldi.
21 Kasım 2010
Cumhuriyet
Benim Siyasetim İnsan Sevgisidir.
Pir Zöhre Ana

Alevi Türküleri - Alevi Haber -Alevi Köyleri - Alevi Ünlüler

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.