You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Domates'in fiyatı yüzde 96 arttı

Domates'in fiyatı yüzde 96 arttı

Posting Freak
Domates'in fiyatı yüzde 96 arttı
İstanbul Ticaret Odası(İTO), 2010 Ekim ayında fiyatları en fazla artan ve azalan maddeleri açıkladı. İstanbul Ücretliler Geçinme Endeksi Perakende Fiyatlarda, indekste yer alan 128 maddenin fiyatında artış görüldü. Rekoltedeki azalmaya bağlı olarak arz eksikliği yaşanan yaş, kuru sebze ve meyveler indeksinde yer alan maddelerden domates yüzde 95.95 oranıyla fiyatı en fazla artan madde oldu.
Domatesi yüzde 68.5 fiyat artışıyla kıvırcık salata izledi. Bayan kazağı fiyatları yüzde 67.9 ile üçüncü sırada yer alırken, yüzde 62.27 artışla erkek süveteri 4'üncü sıraya yerleşti. Yıllık bazda bakıldığında Ekim ayı itibariyle gıda harcamaları grubunda yer alan domates yüzde 168.29 ile fiyatı en fazla artan madde oldu. Fiyatları yıllık bazda en çok artan diğer maddeler yüzde 89.46 ile kıvırcık salata, yüzde 75.71 ile taze fasulye, yüzde 71.12 ile karpuz oldu.

Balık fiyatları yüzde 12.4 geriledi
Ekim ayında indekste toplam 25 maddenin fiyatında azalış görüldü. Et, balık, kümes hayvanları grubunda yer alan ve mevsimsel özelliklere bağlı olarak arz fazlalığı gösteren balık, Ekim ayında yüzde 12.4 oran ile fiyatı en fazla azalış gösteren ürün oldu. Balığı yüzde 10.72 fiyat azalışıyla ıspanak, yüzde 7.24 ile maç giriş bileti ücreti, yüzde 4.9 ile pırasa izledi.
Ekim ayı itibarıyla yıllık bazda fiyatı en çok azalan madde firmalar arasında yaşanan rekabet nedeniyle ev eşyası harcamaları grubunda yer alan halı oldu. Halı fiyatları bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 16.67 oranında geriledi. Fiyatında azalış izlenen diğer maddeler yüzde 12.88 gerilemeyle sıvı yağlar, yüzde 7.02 ile yumurta, yüzde 5.19 ile ilaçlar şeklinde sıralandı.
2 Kasım 2010
Cumhuriyet
Benim Siyasetim İnsan Sevgisidir.
Pir Zöhre Ana

Alevi Türküleri - Alevi Haber -Alevi Köyleri - Alevi Ünlüler

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.