You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Doç. Dr. İbrahim Öztürk: ’Bütün Alevi kadınları o*****dur'

Doç. Dr. İbrahim Öztürk: ’Bütün Alevi kadınları o*****dur'

Posting Freak
Doç. Dr. İbrahim Öztürk: ’Bütün Alevi kadınları o*****dur'
SKANDAL!


Doç. Dr. İbrahim Öztürk: ’Bütün Alevi kadınları o.......’


YOL HABER

İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde ’Uluslararası Ekonomik Kuruluşlar’ adlı dersin hocası Doç. Dr. İbrahim Öztürk, 18 Mart Salı günü derste ’Benim ailemin düşüncesine göre Alevi kadınları o........ demesi derste bulunan öğrencileri çileden çıkarttı.Alevilere yönelik yüzyıllardır devam eden aşağılama ve iftiralara bir yenisi daha eklendi. Bu hakeretlerin sonuncusunun sahibi: Doç. Dr. İbrahim Öztürk adlı bir öğretim üyesi.Derste bulunan öğrencilerden 9’u hemen bir şikayet dilekçesi ile durumu İstanbul Ticaret Üniversitesi Rektörlüğü’ne bildirdiler.


Şikayet dilekçesini işleme aldıklarını ve Doç. Dr. İbrahim Öztürk’ü işten uzaklaştıracaklarını belirten İstanbul Ticaret Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ateş Vuran’ın ’Bu yapılan insanlık dışıdır, özrü mümkün değildir. Bu adam psikayitrik bir vaka’dır dediği ve üniversitesi adına hakarete uğrayan, rencide edilen öğrencilerden özür dileyeceği belirtildi.


Hakarete uğrayan öğrencilerin, Alevi kadınlara hakeret eden, aşağılayan, onurunu zedeleyen, insanlıkla uzaktan yakından alakası olmayan bu hakeretten dolayı İbrahim Öztürk’ün üniversiteden derhal kovulmasını ve akademik ünvanlarının geri alınmasını talep ettikleri açıklandı.


Doç. Dr. İbrahim Öztürk hakkında hakeretten ve bir toplumu rencide etmesinden dolayı suç duyurusunda bulunulacağı da öğrenildi.


]İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde dışarıdan ders veren Doç. Dr. İbrahim Öztürk, Marmara Üniversitesi öğretim üyesi ve Zaman Gazetesi yazarı.
Bir ismi Ali’dir bir ismi Veli
Onlar nurdan dogdu nurudur nebi
Eveli ahiri yaratan Ali
Simdi de geziyo Zöhre Ana dili
Pir Zöhre Ana
Posting Freak
Doç. Dr. İbrahim Öztürk: ’Bütün Alevi kadınları o*****dur'
bu adama bu terbiyesize diyeceğim tek laf Eğitim cehaleti alır eşşeklik baki kalır ''.........
Bir ismi Ali’dir bir ismi Veli
Onlar nurdan dogdu nurudur nebi
Eveli ahiri yaratan Ali
Simdi de geziyo Zöhre Ana dili
Pir Zöhre Ana
Posting Freak
Doç. Dr. İbrahim Öztürk: ’Bütün Alevi kadınları o*****dur'
İftiracıya yer veren ZAMAN gazetesi ne yapacak?

SKANDAL başlığıyla duyurduğumuz son haberimiz geniş yankı yarattı.

İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde ders veren Zaman gazetesi yazarı İbrahim Öztürk'ün, "Benim ailemin düşüncesine göre Alevi kadınları o......." sözü Alevi kitlelerin tepkisini çekti.

Biz süreci dikkatle izleyeceğiz.

1) İbrahim Öztürk Alevilerden özür dileyecek mi?

2) İbrahim Öztürk'ün akademik kariyeri bitirilecek mi?

3) ZAMAN gazetesi, yazarı İbrahim Öztürk hakkında ne gibi bir yaptırım uygulayacak?

4) Ve en önemlisi, İFTİRACILAR bu ülkenin eğitm kurumlarında, basın organlarında elini kolunu sallayarak gezecek mi?

SORUYORUZ ve CEVAPLARINI DA ALACAĞIZ!..
Bir ismi Ali’dir bir ismi Veli
Onlar nurdan dogdu nurudur nebi
Eveli ahiri yaratan Ali
Simdi de geziyo Zöhre Ana dili
Pir Zöhre Ana
Posting Freak
Doç. Dr. İbrahim Öztürk: ’Bütün Alevi kadınları o*****dur'
"Kamuoyunun Dikkatine:

Doç.Dr. Ibrahım Ozturk

Çeşitli medya organlarında alevi bayanlarla ilgili yakışıksız, mesnetsiz ve suç teşkil eden, toplumsal barışımızı zedeleyecek tarzda ağır birtakım sözler kullandığım iddia edilmiştir.
Ben, İbrahim Öztürk, 1994 yılından beri Alevi ve Kürt bir bayanla evliyim. Bunu tesadüfen ve baskı altında değil, karşılıklı rıza ile yaptık ve bu evlilikten mutlu bir yuvamız ve iki çocuğumuz vardır.
Bu meyanda gazetecilik etiğini hiçe sayarak, iddia ve iftiraları derhal benimseyip, benimle irtibata geçip bir kere bile sormayan, bazıları ancak yayınladıktan sonra, yani iftirayı attıktan sonra benimle iletişime geçen, bu şekilde konuyu kullananlar ve buna ortam hazırlayarak şahsımı ve mensup olduğum kurumları karalayanlarla yargı önünde hesaplaşacağım.
Ancak bu vesile ile olayın ne olduğunu aşağıda dikkatinize sunuyorum:

İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Uluslar arası İlişkiler Bölümünde, 2. sınıfta olan öğrencilere Uluslar arası Ekonomik Kuruluşlar adlı bir ders vermekteyim.
18 Mart Salı günü yapılan derste konumuz Gümrük Birliği ve bu meyanda AB idi.
AB ile Türkiye arasında daha çok Fransa ve Almanya eksenli olarak yaşanan sıkıntıların dile getirilmesi üzerine;
Daha fazla…
“Fransa İngiltere’nin de geçmişte AB üyeliğine zorluk çıkardı, veto etti. Buna rağmen İngiltere süreci iyi idare ederek ortak çıkar alanlarını artırıp, zaman içinde başarılı bir politika ile birliğe girebildi. Bilindiği üzere Avrupalılar kendi aralarında daha önce Yüzyıl Savaşlarını, 20. yüzyılda ise yine kendi aralarında Birinci ve İkinci Dünya Savaşlarını çıkartmış ve yaşamıştır. Buna rağmen ortak akıl, bilim ve ortak çıkar alanlarını çoğaltarak bu gün artık “tek bir devlet” konumuna gelmişlerdir. Buradan yola çıkarak Türkiye’nin “kriz ve sorun idaresi” konusunda büyük dersler çıkartması gerekmektedir.
…..
Türkiye’nin bu konuda komşu devletlerle ve hatta kendi vatandaşları ile sorunları vardır.
…..
Örneğin 1980’lere kadar ülkemizde bir Kürt sorunu yoktu. Belki bazı yerele sorunlar vardı ancak bunlar iyi idare edilerek kangren olmadan ortadan kaldırılabilirdi. Şimdi ise sorun katlanarak büyüdü ve çözmek istendiği halde nereden nasıl başlanacağı kestirilememektedir.

Bu meyanda farlılıklarımıza “bölücülük” ve “ayrımcılık özlemi” odaklı değil, zenginliğimiz olarak bakıp, sorun çözmek odaklı yaklaşmalıyız.
….
Empati yapamama, iletişim kurmama, tanımama sorununu ortadan kaldırmak için ön yargısız olmalıyız.
Birçok insan bilirim belik gerçek şehrini söylemekten çekiniyor, bazı yakışıksız yakıştırmalara muhatap olmamak için. Örneğin benim kendi ailemde de yaşadığım çok üzücü, kaygı verici tecrübelerim var. Bazıları ne yazık ki tabir yerinde ise Alevi deyince adeta ‘orospu’ damgasını vurabiliyor.
Türkiye bu vahim cehaletten, aymazlıktan ve karşı tarafı kaynaksız ve önyargıyla sürekli ötekileştirmekten biran önce kurtulmalıdır.”
Konuşmanın kapsamlı özeti bu şekildedir.
Bunun üzerine sınıfta bulunan ve dersimi her zaman çok dikkatte dinlemiş olan ve aslında ders anlatırken bile bu yüzden sürekli kendisiyle göz teması kurduğum bir bayan öğrenci
“Bu dedikleriniz kabul edilemez hareketler içeriyor. Ben Alevi ancak orospu değilim” dedi.
Hemen şefkatle ve üzüntüyle kendisine yanlış anladığını ifade ettim. Hatta “madem şu yada bu şekilde üzüldünüz, ben derhal sizden ve sınıftan özür dilerim, keşke yaşadığım ve acısını çektiğim bu örneği vermeseydim” dedim. O sınıfta 40’tan fazla öğrenci var. Tekrar takrar açıkladım. Buna rağmen desten çıktı.
Dersin sonunda tekrar çağırdım, tekrar açıklama yaptım. “Alevi olduğunuzu siz söylediğimiz için öğrendim, sizi ve sizin gibi hırpalanan insanları savunurken lütfen tam tersini nasıl anlarsınız” dedim.
İkna oldu, “peki hocam” dedi ve ayrıldı.
Olayın böyle olduğunu sınıftaki bütün öğrenciler bilmektedir. Buna rağmen bazıları bir araya gelerek imza toplayıp üniversite rektörlüğüne, bazı basın-yayın organlarına kadar olayı iftira kampanyası şeklinde yansıttıkları anlaşılmaktadır. Bu kişileri tespit edip, arkalarında bu kişileri yönlendiren çeşitli kişi ve kurumlar varsa Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinde hakkımı arayacağım.
İlgililere saygıyla duyurulur.

Doç.Dr. Ibrahım Ozturk" (alıntıdır)


Öyle bir dönem ki sözler kılıç gibi...

kınından çıkıp öyle bir kesiyor ki dikkatsiz davrandığınızda...

Yukarıdaki açıklama doğruysa

samimiyse diyecek birşey yok,

üstelik de eşim de ALevi diyor ise...

Bu gaflar, potlar Ampül iktidarında ne kadar çoğaldı farkında mısınız?
Posting Freak
Doç. Dr. İbrahim Öztürk: ’Bütün Alevi kadınları o*****dur'
Hocanın dediğine göre,
Sınıfta söylenen sözleri bir tek o doğru ifade etmiş. İmza toplayan öğrenciler haksız, önyargılı ve düşmanca bir tutum içindeler öyle mi? Laf böyle bir şey işte, ağızdan çıkınca geri karnına çekemiyorsun. Eşi alevi, annesi alevi olup topluma hainlik yapan çok insan gördük. Bu bir savunma olamaz. Üstelik savunma amaçlı bunu gündeme getirmek ayıptır, hatasını telafi etmek için ailesini kullanmaktır.
Öğrenciler hocalarını daha iyi değerlendirir diye düşünüyorum. Kanaatimce bu şikayet bir birikimin sonucudur.
Hemen de arkalarındaki kişi ve kurumlara saldırıyor. Sizin arkanızdaki kişi ve kurumlar kimler hocam?
-Zaman gazetesi,
-Entel liboş tayfası,
-Meczub Fetoş tayfası,
-Satılmış tv. ve gazeteler,
-Vatanı satan politikacılar.
Türkiye cumhuriyeti mahkemeleri sizden de hesap soracak.
Son Düzenleme: 21/03/2008, 19:07, Düzenleyen: Dogan.
Posting Freak
Doç. Dr. İbrahim Öztürk: ’Bütün Alevi kadınları o*****dur'
lafını aynen kendisine iletiyoruz.
[B]ömerin soyundan ne beklersin...[/B]

[B]Buna sessiz kalınmamalı !..zaman gazetesine tepkimizi gösterelim..[/B]
Son Düzenleme: 21/03/2008, 20:07, Düzenleyen: MERDAN.
Posting Freak
Doç. Dr. İbrahim Öztürk: ’Bütün Alevi kadınları o*****dur'
haklısın abicim tabikide sessiz kalmamalıyız böylelerine şikayet uyarı az bile ....afedersiniz ama sinirlerim boşladı sabahtan beri yaSadSadatası neki kendi ne olsun....
Bir ismi Ali’dir bir ismi Veli
Onlar nurdan dogdu nurudur nebi
Eveli ahiri yaratan Ali
Simdi de geziyo Zöhre Ana dili
Pir Zöhre Ana
Son Düzenleme: 21/03/2008, 19:17, Düzenleyen: zümre.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.