You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Diyet yapmadan zayıflamak ister misiniz?

Diyet yapmadan zayıflamak ister misiniz?

Posting Freak
Diyet yapmadan zayıflamak ister misiniz?
Okuyun ve mutlaka deneyin![COLOR=darkslategray]Beslenme ve Diyet Uzmanı Zehra Akören, diyet yerine sağlıklı beslenmeyle dengeli kilo verilebileceğini söyledi.

Yaza girerken zayıflamak isteyenlerin kilo vermelerinde sağlıklı beslenmenin önemini belirten Akören, "diyet" kelimesinin de negatif bir sözcük olduğunu söyledi. Diyet Uzmanı Zehra Akören, sürekli yeni diyet formüllerinin son derece sağlıksız yöntemler olduğunu belirterek, "Üç beş günlük diyet proğramları ile kilo alıp verirseniz ruh ve beden sağlığınız ve ****bolizmanız olumsuz etkilenebilir. Vücut analizimizi yaptırarak ihtiyacımız olan gıdaları belirleyip düzenli bir yaşam tarzı benimseyerek sağlığımızı koruyabiliriz. Yaşam tarzımızı bilimsel veriler üzerine oturtmak öncelikli seçimimiz olmalıdır" diye konuştu.

Diyet kelimesinin insan psikolojisini olumsuz etkilediğini ileri süren Uzman Zehra Akören, bunun yerine sağlıklı beslenmeyle kilo vermenin önemini vurguladı. Akören, "Diyet çeşitli hastalıklara yönelik olarak yapılan bir beslenme şeklidir. Kilo vermek ise diyet yapmaktan ziyade bir yaşam tarzı değişikliğidir" dedi. Yaz aylarında sağlıklı beslenmenin insan vücudu için en iyi yatırım olduğunu söyleyen Zehra Akören, bu mevsimde meşrubatlar yerine, su, bitkisel çaylar, ayran ve maden suyu gibi sıvı gıdaların kullanılmasının daha doğru olacağını ifade etti.

Sağlıklı beslenmede volümetrik beslenmenin önemli olduğunu söyleyen Akören, "Volümetkir beslenme hacmı büyük yiyecekleri yiyerek daha uzun süre tok kalmak demektir. Mesela kurutulmuş meyvelerde şeker oranları yüksek porsiyon hacmı ise küçüktür. Oysa taze meyvelerin hacmı daha geniş olduğu için içeriğinde bulunan su miktarı daha uzun süre tok kalmamıza yardımcı olabilir" diye konuştu. Akıl, ruh ve beden sağlığının korunmasının bir takım yolları olduğunu da ifade eden Diyet Uzmanı Zehra Akören bu
yöntemleri, yaşam sanatı felsefesini geliştirmek, düşüncelere ve seçimlere dikkat etmek, farkındalığı yükseltmek, bilinçli tüketici olmak, sindirim sistemini güçlendirici gıdaları tercih etmek, yaşa ugun sporlarla ilgilenmek ve meditasyon, yoga gibi stres azaltıcı teknikleri öğrenme olarak sıraladı.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.