You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Dinen de iyi yetişmemişler!

Dinen de iyi yetişmemişler!

Posting Freak
Dinen de iyi yetişmemişler!
Geçtiğimiz hafta sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta paylaşıma açılan bu fotoğraf, kısa sürede on binlerce kullanıcıya ulaştı. Sosyal medyada büyük tepki toplayan karede, Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi olduğu iddia edilen dört türbanlı öğrenci, Atatürk büstüyle alay ederken görünüyor.

Başyazarımız Güngör Mengi ve yazarlarımızdan Mustafa Mutlu da bugünkü köşe yazılarında, tepkilerin çığ gibi büyüdüğü bu olayı ele aldı ve okul yönetimini eleştirdi. Fotoğraf için "Belli ki Atatürk kötü tanıtılmış okulda. Bu “tarihten iyi yetişmiyorlar” diye açıklanamaz. Dinen de iyi yetişmediklerinin göstergesidir." yorumunu yapan Mengi, yazısını şu cümleyle bitiriyor: "İnsaf, dinin yarısı değil mi?"

Mutlu ise okul yönetimine şu soruyu sordu: "Devlet; onca parayı, Atatürk büstüne boynuz yaparak, burun deliklerine parmak sokarak eğlenen bu zavallı çocukları okutmak için mi harcadı ve harcamaya devam ediyor?"
gazetevatan.com
Seke seke geldim ayağım yoktur
Hak mehlemi sende Zöhrem’dir doktur
Kimi kafir olmuş karnısı boktur
Süzünü süzünü postunda otur.

Türkiye’ye çıkarmışım bir gelin
Urufu Zöhre Ana onu pir bilin
Muhammet elçisi Ana’dır deyin
Hak için dergaha niyaza inin.


Bildiren: Pir Zöhre Ana

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.