You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Devlet yazışmalarını IŞİD logosuyla yapıyoruz

Devlet yazışmalarını IŞİD logosuyla yapıyoruz

Administrator
Devlet yazışmalarını IŞİD logosuyla yapıyoruz
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Ankara Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü'ne bağlı Ulucanlar'da görevli M.Ç. adlı süpervizör, kurumun iç yazışmalarında IŞİD logolarını kullanmaya başladı. Kafa kesen, yaptığı katliamlarla bilinen IŞİD terör örgütünün logosunun resmi bir kurumda aleni olarak kullanılması düşündürücü. ’Cesareti kimden alıyorlar’ diye soran Büro Emekçileri Sendikası (BES) Genel Başkanı Fikret Aslan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'i göreve çağırdı.

Evrensel'den Hasan Akbaş'ın haberine göre; Bahse konu olay Denizli'de bir kamu emekçisinin becayiş ("karşılıklı yer değiştirme") talebini SGK içerisinde süpervizör (yönetici konumundaki denetmen, şef, müdür) olarak görev yapan M.Ç.'ye iletmesiyle ortaya çıktı. Denizli Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğünde Denetmen Yardımcısı kadrosunda çalışan R.Y. adlı kamu emekçisi becayiş talebini Ankara için istedi. Bu talebi M.Ç. Ankara'da görev yapan ve yer değişimi yapabilecek kişilere duyurdu. Ancak M.Ç'nin SGK logolu ve kurumun kendi iç yazışma ağından gönderdiği evrakta kamu emekçileri IŞİD logosuyla karşılaştı. Bu ağda kişinin sadece SGK tarafından belirlenmiş mail adresleri ve kurum iletişim numaraları dışında bir verinin olmaması gerekirken M.Ç adlı yöneticinin IŞİD logosunu kullanması dikkat çekici.

[Resim: sgk-yazismalarinda-isid-logosu-skandali2...740c55.jpg]

[Resim: 680x350cc-ank-01-10-14-ulucanlar-isid2.jpg]


'SGK'DA MEŞRULAŞTIRILIYOR!'

Yaşananları evrensel'e değerlendiren Büro Emekçileri Sendikası (BES) Genel Başkanı Fikret Aslan, "SGK'da böyle bir logonun kullanılması şaşırtıcı ve kabul edilemezdir. Bu tehlikeli durum karşısında bu cesaret nereden ve kimden alınıyor" diye tepki gösterdi. Ortadoğu'da halklara zulmeden, kafa kesen bir cihat örgütünün SGK üzerinden meşrulaştırılmaya çalışılmasının hiçbir tutar yanının olmadığını dile getiren Aslan, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Başbakan Davutoğlu'nun, Avrupa ve dünya ölçeğinde IŞİD'in terör örgütü olduğu ortaya konmasına rağmen resmi bir kurumda karşımıza çıkan bu tablo düşündürücüdür" diye konuştu.'HUKUKİ İŞLEMLERİ BAŞLATACAĞIZ'

Bu duruma karşı sessiz kalamayacaklarını belirten Aslan, konuya ilişkin hukuki girişimleri bir an önce başlatacaklarını duyurdu. Gazetemiz aracılığıyla İçişleri Bakanı Efkan Ala'ya ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'e çağrıda bulunan Aslan, konuya ilişkin gerekli incelemeleri ve işlemleri bir an önce başlatmalarını istedi.

Aslan, IŞİD terörüne karşı Ortadoğu halklarının yanında olduklarını ve bu kapsamda da yarın DİSK, KESK, TMMOB, TTB'nin çağrısıyla tüm Türkiye'de alanlarda olacaklarını hatırlattı. Eylemde ’AKP Hükümeti'nin IŞİD'e destek tezkeresine hayır’ diyeceklerini belirten Aslan, tüm emekçileri alanlara çağırdı.

'PEYGAMBER EFENDİMİZİN MÜHRÜ'

Öte yandan IŞİD logosunu kullanan şahıs ise "Bu peygamber efendimizin mührüdür. Kimileri de Atatürk imzasını kullanıyor" diyerek kendisini savundu.

Odatv.com
Administrator
Devlet yazışmalarını IŞİD logosuyla yapıyoruz
Bu cesareti kimden alıyorsun arkadaş. Eli kanlı bir terör örgütü; insanları kesiyor, işkence ediyor bu sizin vicdanlarınızı hiç sızlatmıyor mu? Bizim dinimizde böyle eylemler olmaz demiyor musunuz?

Yoksa kestiklerinin Alevi, Şii olduğunu düşünerek "zaten müşrik bunlar mı diyorsunuz, katli vaciptir vb."

Eğitim sisteminin dinselleştirmelerinin nedeni böyle insanlık düşmanlarının yetişmesi ve sorgulamadan, düşünmeden, akıl ve mantıktan yoksun , itaat eden aptallar sürüsünün ortaya çıkarılmasıdır...

Bunlar bu yüzden Atatürk'e düşmanlar...

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.