You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Devlet Bahçeli: Atatürk Ülkücüdür

Devlet Bahçeli: Atatürk Ülkücüdür

Posting Freak
Devlet Bahçeli: Atatürk Ülkücüdür
Ülkü Ocakları’nın mezuniyet töreninde konuşan Bahçeli, nasihatta bulundu
Bizden Damat Ferit çıkmaz Ülkücü görünmek kolay, ülkücü olmak zor, ülkücü kalmak ise çok daha zor

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dün, İstanbul Ülkü Ocakları 2023 Gençlik Eğitimi 6’ncı Dönem Mezuniyet Töreni’nde konuştu. Bahçeli, şöyle dedi:

BİLANÇO KABARIK:

Ankara Site Yurdunda şerefsiz ellerce kurşunlanan ilk şehidimiz Ruhi Kılıçkıran’dan, 12 Eylül zalimliğinin cinayetine kurban giden Mustafa Pehlivanoğlu’na kadar bir sevdanın, mukaddimesi kanla yazılmış bir destanın taraflarısınız. Dizkapakları matkapla delinip, ayakları jiletle kesilen ve sonra da ciğerleri pompayla şişirilip pencereden atılarak şehit edilen Ertuğrul Dursun Önkuzu’nun dava arkadaşlarısınız. Sizler, yapılan eziyetlerin, alçakça tertiplenen saldırıların, atılan iftiraların ve edilen ihanetlerin hesabını sormak için sabırsızlık gösteriyorsunuz. Yeri ve zamanı geldiğinde bunu yapmak da bizim için kutsal bir vazife ve emin olun şeref meselesidir. Biliniz ki, dava arkadaşlarımıza kıyanları, onlara hakaret eden eşbaşkanları dünya durdukça hatırımızdan çıkarmayacağız, beddualarımızdan eksik etmeyeceğiz. Hakkın yerini bulmasını, haklının itiraf edilmesini, acımasızlıkların ve adiliklerin karşılıksız kalmamasını bekliyor ve doğal olarak istiyorsunuz. Bu yüzden korkmayan, çekinmeyen, yılmayan, yenilmeyen ve menkıbelerinden ödün vermeyen Türk gençliği buradadır. Ülkücünün yapacakları çoktur, meselelerinin bilançosu kabarıktır.

BEDAVA ÜLKÜCÜLÜK:

Elbette daha önce değişik ortamlarda ifade ettiğim üzere; ’Ülkücü görünmenin kolay, ülkücü olmanın zor, ülkücü kalmanın ise çok daha zor olduğunu’ bilmek gerekmektedir. Fikir dünyamızın sönmeyecek ışığı merhum Galip Erdem Bey’in ’Bedava Ülkücülük’ diye tabir ettiği çıkmaza, açmaza ve bunun üzerinden geçimlerini sağlayan çapsızlara da çok dikkat edilmelidir. Millet mensubiyeti zayıf, ülkücülüğü kulaktan dolma ve tamamen sembollere indirgenmiş olarak duyan ve gören, Türk kültür ve medeniyet havzasından nasibini alamamış, boyları büyümeden rafın yüksekliğini tenkit eden kısa parkur koşucuları esasen bedava ülkücülüğün taraflarıdır. Bunlar ya ülkücü geçinenler ya da ülkücülükten geçinenlerdir ve takdir edeceğiniz üzere de çok tehlikelidirler.

ATATÜRK ÜLKÜCÜDÜR:

Avrupa’ya diz çöktüren Atilla ülkücüdür. Anadolu’yu vatanlaştıran Sultan Alparslan ülkücüdür. Bu kutlu şehri fetheden Fatih ülkücüdür. Viyana kapılarına dayanan Kanuni Ülkücüdür. Türkiye’yi kuran ve bağımsızlığına kavuşturan Mustafa Kemal Ülkücüdür. Türkiye Cumhuriyeti’ni koruyacak, Türk milletine gözü gibi bakacak nesilleri yetiştiren Başbuğ Alparslan Türkeş ülkücüdür. Hedefimiz, kimseyi ayırmadan, ötekileştirmeden, yabancılaştırmadan, herkesi bir ve beraber görerek geleceğin lider ülke Türkiye hedefine ulaşmaktır. Ülkü Ocaklarından yetişen her evladımız, her gencimiz bu inançla dolup taşmaktadır.

DENSİZ ÇIKMAZ:

Ülkü Ocakları’ndan, Ülkücülüğü şuurla taşıyan dava arkadaşlarımın arasından; Şehide kelle, katile sayın diyen densizler çıkmaz. Teröristlerle kurulan pazarlık masalarında şerefini kaybedenler çıkmaz. İmralıyla görüşen, Kandille mektuplaşan, peşmergeyle kucaklaşan çıkmaz.Türk milletini 36 parçaya ayıran sorumsuz ve art niyetliler çıkmaz.Küresel kanlı projelere teşrifatçılık yapan, Müslümanların acılarına seyirci kalan ve bunun failleriyle sarmaş dolaş olan vicdansızlar çıkmaz. Türkiye’yi yıkmak için uğraşan, Cumhuriyet’i dinamitlemek için ısrar eden ve Türk milletini etnik teröre teslim etmek isteyen asla çıkmaz.Habur’da eli kanlı teröristlere kucak açan, hukuku kepaze eden, adaleti kurşuna dizen aşağılık kişiler çıkmaz.Türkiye’yi emperyalist ellerin insafına terk eden, kurtuluş mücadelesinin intikamını almak isteyen fırsatçılar çıkmaz. Şehit analarını ağlatan; kalleşleri özgürlük savaşçısı, yavrularımızı yetim bırakanları barış gönüllüsü olarak görenler bizim aramızda bulunmaz. ’Şehitler ölmez vatan bölünmez’ seslenişini tahrik unsuru olarak gören, ’Ne Mutlu Türküm Diyene’ demekten rahatsız olan bizim içimizden yetişmez. Kısacası bizim aramızdan hain çıkmaz, bizim aramızdan Damat Ferit çıkmaz ve bizim aramızda millete hasım olan kimse olamaz.

05/03/2012
Kaynak: VATAN
Benim Siyasetim İnsan Sevgisidir.
Pir Zöhre Ana

Alevi Türküleri - Alevi Haber -Alevi Köyleri - Alevi Ünlüler
Junior Member
Devlet Bahçeli: Atatürk Ülkücüdür
bakış acısı meselesi aslında bozkurta sahip cıkışı oğuzun 6 okunu parti simgesi yapışı ay yıldızın türk mirası oluşu vs vs
ama atatürkün ülkü anlayışı günümüzün ülkü yapısıyla uyuşmamaktadır bu yüzdende atatürkün ülkücü oldğu söylentiside sacmalıktan öteye gidemez.

not:her tarihini sevip sayan herkez ülkücü olmak zorundada değildir =)

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.