You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Deprem bürokrasiye takıldı

Deprem bürokrasiye takıldı

Posting Freak
Deprem bürokrasiye takıldı
Cumhuriyet
26.06.2009

İstanbul, 30 yıl içinde yıkıcı bir depremle karşı karşıya. Kurumlar ise birbirinden habersiz

Deprem bürokrasiye takıldı

İstanbul Haber Servisi - Sayıştay Uzman Denetçisi Nevin Atakan, 17 Ağustos depreminin ardından Sayıştay’ın “İstanbul Depreme Nasıl Hazırlanıyor” başlıklı performans denetim raporunun TBMM’de görüşülmemesinin çalışmaları aksattığına dikkat çekerek, “Hazırladığımız rapora göre, İstanbul’da depreme karşı çalışan kurumlar arasında koordinasyon yetersizliği ve kaynak yönetimi zafiyeti var. Personel ise kendisine verilen görevden habersiz” diye konuştu. Dünya Bankası Afet Risk Yönetimi Danışmanı Elif Ayhan, 2000-2006 yılları arasında merkezi hükümetleri İstanbul’da deprem çalışması yapılması konusunda ikna etmeye çalıştıklarını belirterek, “Bürokratik aksaklıklar nedeniyle projeler yavaş ilerliyor” dedi.

Uluslararası Deprem ve Tsunami Konferansı önceki gün Maslak’taki İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde sona erdi. Konferansta konuşan Sayıştay Uzman Denetçisi Atakan bilim insanlarının İstanbul’da ilk 30 yıl içinde yıkıcı bir deprem olma riskini yüzde 65 olarak belirlemesi üzerine Sayıştay’ın İstanbul’da performans denetimi yaptığını belirterek kentin imar planları ve zemin etütlerinin yapılmadığı gerçeğine dikkat çekti.

"İlim Çin'de de olsa gidip alınız."- Hz. Ali.

"İlimden gidilmeyen yolun sonu karanlıktır."- Hacı Bektaşi Veli.

"Hayatta en hakiki mürşit ilimdir." -Atatürk.


Söz bir, söyleyen bir.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.