You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Deniz Fener'i Noter'i davadan kurtuldu

Deniz Fener'i Noter'i davadan kurtuldu

Posting Freak
Deniz Fener'i Noter'i davadan kurtuldu
Deniz Fener'i Noter'i olarak tanınan Büyükkılıç yargılandığı davadan kurtuldu

Noter İsmet Büyükkılıç, sanatçı Tarık Akan’a ait bir arazinin hukuk dışı yollarla satılması sebebiyle yargılandığı davadan kurtuldu

Deniz Feneri noteri olarak bilinen İstanbul eski 10. Noteri İsmet Büyükkılıç, usulsüz vekaletname düzenlediği iddiasıyla hakkında açılan davadan zaman aşımı sebebiyle ceza almaktan kurtuldu. Büyükkılıç’ın yargılanmasına sebep olan dava, 2005 yılında sanatçı Tarık Akan’ın mağdur sıfatıyla Büyükkılıç’tan şikayetçi olmasıyla başladı. Akan, kardeşi Turgut Üregül’e elektrik, su gibi faturaları ödemek için verdiği vekaletnamenin, kendisine ait Beykoz’daki bir arazinin satışında kullanılmasıyla Büyükkılıç’dan şikayetçi oldu.

Yargıtay bozdu

“Görevde yetkiyi kötüye kullanma” suçlamasıyla İstanbul 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlayan dava Büyükkılıç’ın beraati ile sonuçlandı. Karara Tarık Akan itaraz etti. Yargıtay 4. Ceza Dairesi 7 Nisan 2010 tarihinde itirazı değerlendirdi ve “görevi kötüye kullanma suçunun oluştuğu, yetersiz gerekçe ile beraat kararı verildiği” gerekçesiyle beraat kararını bozdu. Bozma kararından sonra 3. Ağır Ceza Mahkemesi dün tekrar toplandı. Ancak bu sefer de Büyükkılıç eski TCK’ya göre yargılandığı için 5 yıllık zaman aşımı süresinden faydalandı.

Deniz Feneri de Yargıtay’daBüyükkılıç, Deniz Feneri davasında da yargılanıp beraat etmişti. İstanbul 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nin aldığı bu karar da Yargıtay’a taşındı. Son davanın zaman aşamına girme ihtimali ise yok, çünkü Yeni TCK’ya göre yargılama yapılıyor ve zaman aşamı süresi artık 12 yıl.

gazetevatan.com
Seke seke geldim ayağım yoktur
Hak mehlemi sende Zöhrem’dir doktur
Kimi kafir olmuş karnısı boktur
Süzünü süzünü postunda otur.

Türkiye’ye çıkarmışım bir gelin
Urufu Zöhre Ana onu pir bilin
Muhammet elçisi Ana’dır deyin
Hak için dergaha niyaza inin.


Bildiren: Pir Zöhre Ana

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.