You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Demirel’in Atatürk sevgisi

Demirel’in Atatürk sevgisi

Posting Freak
Demirel’in Atatürk sevgisi
9’uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in eşsiz yurt sevgisini ve engin demokrasi sevdasını ’Sönmeyen aşk’ olarak nitelemek yanlış olmaz.
Önceki gün Isparta’nın Atabey İlçesi’ne bağlı İslâmköy’de, kendi adını taşıyan ’Demokrasi ve Kalkınma Müzesi’nin açılışında mikrofonu eline alan Demirel uzun ve güzel bir konuşma yaparak demokratik hayatın değerini anlattı. ’Baba’ siyaset günlerindeki gibi formdaydı’
Karşısındaki kalabalığı görünce coşan, hangi günlerden nerelere geldiğimizi anlatan Demirel bol bol alkışlandı.
Sevgili okurlar’ Demirel çok önemli bir devlet adamıdır. Atatürk ve İnönü’den sonra Türkiye Cumhuriyeti tarihine damgasını vuran 3’üncü adamdır.
Onun, İslâmköy’deki müzenin açılışında yaptığı konuşmanın bence en önemli bölümü şu iki cümleydi:
’Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e minnet ve şükran borçluyuz. Bu ebedidir ve her gün söylesek yine de fazla bir şey yapmış olmayız.’
Ne güzel, ne içten bir ifade’
12 yılı aşkın süre Başbakanlık, 7 yıl Cumhurbaşkanlığı yapan bir devlet adamının bu sözleri, günümüzdeki gericilerin, yobazların, hain ve nankörlerin kulaklarına küpe olmalıdır!
İyi ki varsın Demirel’
Sağ ol, var ol!

TokmakRahmi TURAN
28 Ekim 2014
Sözcü Gazetesi - Politika, Ekonomi, Spor ve Magazin Haberleri
Benim Siyasetim İnsan Sevgisidir.
Pir Zöhre Ana

Alevi Türküleri - Alevi Haber -Alevi Köyleri - Alevi Ünlüler

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.