You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Davutoğlu'ndan sert Kobani açıklaması

Davutoğlu'ndan sert Kobani açıklaması

Administrator
Davutoğlu'ndan sert Kobani açıklaması
Ankara'daki kritik güvenlik toplantısı sona erdi. Başbakan Davutoğlu, HDP'nin çağrısıyla başlayan Kobani gösterilerine tepki gösterdi. Göstericileri ve bunları organize edenleri iki yüzlülükle suçlayan Davutoğlu, Kobani'den kaçanlara Türkiye'nin kucak açtığını hatırlattı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara'da toplanan kritik güvenlik zirvesi sonrası konuştu. Yaklaşık 3 saat 15 dakika süren toplantı sonrası Davutoğlu, Başbakanlık'ta düzenlediği basın toplantısında özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde düzenlenen IŞİD protestolarındaki olaylar için HDP'yi suçladı.

İşte Başbakan Davutoğlu'nun açıklamalarından bazı satır başları;

"24 saat esasıyla çalışacak olan bir koordinasyon merkezi Başbakanlık bünyesinde ama İçişleri Bakanlığı koordinasyonunda kuruldu. Bütün valilerimizle, bütün kaymakamlarımızla anlık temaslarla her bir olayı tespit edecek ve her bir olayın arka planı incelenecek ve sorumlular mutlaka hukuk karşısına çıkarılacak. Kimse bu tür şiddet olaylarından sonra, bundan hesap sorulmayacağını düşünmesin. Tek tek bunun hesabını sorarız. Türkiye bir hukuk devletidir ve gereğini yapmak bizim için vatan borcudur.

Yine siyasi partilere seslenmek istiyorum; başta bu çağrıyı yapan HDP başta olmak üzere. Eğer siyasi partiyseniz, kimliğini açık bir şekilde demokrasiden ve barış içinde siyaset yapmadan yana koymalısınız. Yok başka bir niyetiniz varsa, kimliğinizi bilelim. Ne yapmak istediğinizi bilelim, ona göre de bizden muamele görürsünüz. Ancak, siyasi parti kimliği ve kılıfı altında eğer milletimizin huzurunu bozmaya kalkarsanız onu demokrasiyle izah edemezsiniz. Siyasi partiler her şeyden önce meşruiyet zemini içinde hareket etmek zorundadırlar. Bu çağrıyı yapanlar, şimdi bu çağrının altında kaldıklarını kendileri de hissediyorlardır. Çözüm sürecine önem veriyorlarsa, önce onun gereğini yapacaklar ve bu gereği yaparken de herhangi bir mazeret ileri sürmeyecekler.

İşte O açıklama :

Davutoğlu'ndan sert Kobani açıklaması haberi


internethaber.com

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.