You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Davutoğlu'ndan flaş bedelli açıklaması!

Davutoğlu'ndan flaş bedelli açıklaması!

Administrator
Davutoğlu'ndan flaş bedelli açıklaması!
[COLOR="#000000"]Avustralya Dönem Başkanlığının ev sahipliğinde Brisbane'de 15-16 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek olan G-20 Liderler Zirvesi'ne katılmak üzere Avustralya'da bulunan Başbakan Ahmet Davutoğlu, bir basın toplantısı düzenledi.

Davutoğlu basın toplantısında bir soru üzerine Suriye’deki problemin sadece askeri bir problem olmadığını söyledi. Esad rejiminin insanlık suçu işlemesinin ardından çıkan boşluktan terörün doğduğunu ifade eden Davutoğlu Suriye’de kapsamlı bir çözüm bulunması gerektiğini vurguladı. Davutoğlu, ’Kapsamlı çözüm olmazsa IŞİD gider başkası gelir’ diye konuştu.

Davutoğlu Bedelli askerlik konusunda ise, ""Bedelli askerlik ile ilgili değerlendirmemiz devam ediyor" açıklamasında bulundu.

BİN EYLEM PLANINI HAYATA GEÇİRECEĞİZ

G-20 Zirvesi'ne çok hazırlıklı geldiklerini de aktaran Davutoğlu, yeni ekonomi paketi ile yaklaşık bin eylem planını hayata geçireceklerini belirterek buraya gelmeden önce 25 öncelikli dönüşüm programını da açıkladıklarını söyledi.

KOBİ'LERİ ANLATACAĞIZ

G-20 Zirvesi'nde KOBİ'leri de anlatacaklarını belirten Davutoğlu, ''Çünkü istihdamın genişletimesinde en önemli araçlardan biri de KOBİ'lerdir.'' dedi.

SİYASAL SORUNLARI EKONOMİDEN AYIRMAK ZOR

İkili görüşmelerde küresel sorunları ele alma fırsatı bulacaklarını da dile getiren Davutoğlu, ''Siyasal sorunlar da zirvede gündeme gelecek. Çünkü siyasal sorunları ekonomik sorunlardan ayırmak çok zor.'' diye konuştu.

SURİYE KONUSUNU OBAMA İLE GÖRÜŞECEĞİM

ABD Başkanı Obama'nın ''IŞİD'den önce Esad var'' şeklindeki açıklamasına da değinen Davutoğlu; Obama ile görüşeceğini belirterek, ''Suriye konusun problem sadece askeri bir problem değil. Önemli olan Suriye'deki tüm unsurları kucaklayacak bir siyasi yapının oluşmasıdır. Biz bunu defalarca dile getirdik. Sadece Kobani'ye bakıp oraya çözüm bulalım şeklindeki görüş doğru değildir. Eğer Esad rejimi halkına bu baskıları yapmamış olsa orada bu belirsizlik ortamı oluşmayacaktı.'' dedi.

BEDELLİ ASKERLİK

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'ın "Genelkurmay'dan görüşleri aldık, son kararı Başbakan verecek" şeklindeki açıklaması ile ilgili de Davutoğlu ''Bedelli askerlikle ilgili değerlendirmelerimiz sürüyor.'' diye cevap verdi.

ulusalpost.com/davutoglundan-flas-bedelli-aciklamasi-32739h.htm
ALİ ÇOKTUR ŞAH-I MERDAN BULUNMAZ.

Dönen dönsün, ben dönmezem yolumdan...

MUSTAFA ŞEREF,
      KEMAL GURUR,
              ATATÜRK ONURDUR...

          Memleketim Yozgat Yemen'dir ilim
                    Horasan köyünden geliyor pirim
                  Kırklar binasında var oldu yerim
                  Sıfatı Zöhre Ana Ali'dir dilim.
                                                      Pir Zöhre Ana

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.