You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Posting Freak
DANS-Tango
[Resim: img05870gd.jpg]

Eski Yunanda her bir Tanrı için ayrı danslar vardı Mısırlılar Tanrıların dans ettiğine Hintliler dansın Tanrının ihsanı olduğuna inanırlardı. Kutsal varlıklara yakarmak için dans edilen günlerden binlerce yıl sonra 1880'lerde Arjantin'in başkenti Buenos Aires'te yeniden doğan, kadınlar uğruna düelloda ölen erkekler için yeraltında gizlice çalınan tango göçmenlerin dansı müziğiymiş önceleri. Fakat 20. yüzyılın başlarında ilk kez Paris'te dinlenince herkesi büyülemiş. Tangonun en moda olduğu yıllar I. Dünya savaşı sonrasıdır. 1913'te Amerikayıda sarmış Ritim ve sözleriyle başkaldıran bir neslin ifade biçimi.. Büyük ümitlerle göç edilen bir vatanda aradığını bulamayan, geçmişini özleyen milyonlarca insanın duygularının estetik bir anlatımı. Kısacası toplumca ifade olmuş tango..
Tangonun cazibesi ve stili diğer danslardan biraz daha farlıklıdır, birbirinden uzaktalar, bedenleri dimdik, kadın bacaklarını saran fileli çorap ve derin yırtmaçlı eteğiyle meydan okumaya hazır, karşısındaki ise smokinli bir erkek ansızın bando neondan yükselen nağmelerle birlikte, birbirlerine doğru yürüyor ve kenetleniyorlar. ve ardından küçük adımlarla başlayan dans ve ardından hızlanıyor. Tutku , öfke , şiddet , hüzün hepsi müzikle birleşiyor. İşte tüm bu duyguları aynı anda yaşatan dans başlıyor


[COLOR=teal]Milonga ; Tangonun en ağır en yoğun türünün adıdır aynı zamanda, geçişler arası uzun 'es' ler barındıran ağdalı bir türüdür tangonun.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.