You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Danimarka’dan sonra Hollanda’da Alevilik ayrı bir inanç olarak tanınmıştır”.

Danimarka’dan sonra Hollanda’da Alevilik ayrı bir inanç olarak tanınmıştır”.

Posting Freak
Danimarka’dan sonra Hollanda’da Alevilik ayrı bir inanç olarak tanınmıştır”.
Geçenlerde örgüt başı Yoltv’de açıklama yapıyordu; “Denimarka’dan sonra Hollanda’da Alevilik ayrı bir inanç olarak tanınmıştır”.

Aynı açıklamaya Hakder internet sitesinde de rastlıyoruz; “Hollanda kurumları ve kamuoyunda Alevileri temsil eden tek kurum Hak-Der’dir. Hollanda ve Danimarka’da Alevilik ayrı bir inanç olarak resmen tanınmıştır.”

Bu açıklamadan sonra Hakder başkanı Mahmut İnci’nin, “Hak-Der Alevilik İslamın içindedir derse ne olur, dışındadır derse ne olur, bu konuda hiç bir fikir beyan etmese ne farkeder?” sözünü ne için sarfettiği daha iyi anlaşılmaktadır.

“Alevilik Hollanda ve Danimarka’da ayrı bir inanç olarak resmen tanınmıştır.” Öyle ya bundan sonra Hakder için, “İslamın içinde veya dışında” diye bir tartışma olamaz. Hakder beyan ettiği gibi “Aleviliği Hollanda’ya ayrı bir din” olarak kabul ettirmiş.

Yine aynı internet sayfasında ve her fırsatta, “Hollanda kurumları ve kamuoyunda Alevileri temsil eden tek kurum Hak-Der’dir.” diyen Hakder, Aleviliği nasıl ayrı bir inanç olarak Hollanda’ya kabul ettirdiğini temsil ettiği (!) Alevi toplumuna açıklamak zorundadır.

Bu inancın kitabı nedir?
Peygamberi kimdir?
Bu inançta Hz. Ali diye birisi varmıdır?
Vs.vs.vs…….

Hakder sanki iki ayrı Alevilik varmış gibi iki ayrı yapmış olduğu tanımda bu yeni dinlerinide seçenek olarak Alevilerin önüne koyuyorlar; bu seçeneğe göre, Alevilik; zerdüşlük, Budizim, Mani dini, Yahudilik, Şamanizm ve bir miktarda İslam’dan etkilenmiştir.

Alın size çorba bir din. Nereye çekersen çek. Her türlüsü var içinde.

Ayrı bir inançtan söz edenlere bakın Pir Sultan ne diyor cevap olarak;

Muhammed dinidir bizim dinimiz
Tarikat altindan gecer yolumuz
Cebrail emindir hem rehberimiz
Biz muminiz mursudumuz Alidir

Şimdi kimdir doğruyu söyleyen, Pir Sultan’mı bu düzenbazlar mı?

Hakder bundan sonra bütün Aleviler adına konuşamaz! Bizim dinimiz, Pirimiz Pir Sultanın dediği gibi; “Muhammed dinidir bizim dinimiz” ve “Biz muminiz mursudumuz Alidir” Hakder ancak bu tanımın dışında olanların sözcüsü olabilir !

Bizim dinimiz şupe götürmeyecek kadar bellidir!
Posting Freak
Danimarka’dan sonra Hollanda’da Alevilik ayrı bir inanç olarak tanınmıştır”.
eline yüreğine sağlık gamze...
.
Arkadaşlar, efendiler ve ey millet:

İyi Biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti, Şeyhler, Dervişler, Müritler, Meczuplar Memleketi olamaz.


En Doğru, En Hakiki Tarikat, "Medeniyet Tarikatı"'dır. "
[Resim: ataturkimzale.gif]

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.