You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

"Damarların da hala AKP kanı dolaşıyor"

"Damarların da hala AKP kanı dolaşıyor"

Posting Freak
"Damarların da hala AKP kanı dolaşıyor"
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, CHP Genel Merkezinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

MİT Yasası'nda değişiklik öngören yasanın Cumhurbaşkanı tarafından onaylanmasını değerlendiren İnce, şöyle dedi:

"Hükümetin acelesini anlıyordum da Sayın Cumhurbaşkanı'nın acelesini anlayamadım. Birlikte izledik, sabahın 6'sında Genel Kurul'dan geçti, 7 saat içinde Sayın Cumhurbaşkanı onaylıyor. Meclis'e gelişi de bir ilginç biliyorsunuz, Sayın Meclis Başkanı da hiç incelemeden alelacele, görülmekte olan bir davaya bakmadan, bizim gensorularımızda aklına geliyor da, hükümetin gönderdiği bir kanun teklifi veya tasarı da aklına gelmiyor bunlar. Sayın Cumhurbaşkanı ne yazık ki toplumun tüm kesimlerinin cumhurbaşkanı olamadığını bir kez daha göstermiştir. Damarlarında hala sıcak bir şekilde AKP kanı dolaşıyor. Kendini sıcak siyasetin içinde hissediyor hala. Yazık bu ülkenin geldiği noktaya, Meclis Başkanı'nın tutumu, Hükümetin tutumu ve Cumhurbaşkanı'nın tutumu hepsi bir birini tamamlıyor. Tarafsızlığını yitirmiş bir Meclis Başkanı ve Türkiye'de tüm kesimlerin Cumhurbaşkanı olamamış bir Cumhurbaşkanı."

[COLOR="rgb(139, 0, 0)"]"Vekillere uyarı yok, sitem var"

"Meclis'teki oylamalar sırasında 63 muhalif milletvekili bulunmasını nasıl değerlendiriyorsunuz, bu konuda bir uyarıda bulundunuz mu?" yönündeki bir soru üzerine de İnce, ''O da ilginç tabii. Muhalefet milletvekilleri de kusura bakmasın, Türkiye'yi bu kadar yakından ilgilendiren bir yasada sabaha kadar orada olmaları gerekirdi. Gerçi 20 muhalefet milletvekili olsa yeter, ama hepsinin orada olması çok daha hoş olurdu'' dedi.
"Kendi milletvekillerinize bu konuda bir uyarıda bulunacak mısınız?" sorusuna da İnce, "Uyarıda bulunmak şık olmaz. Sitem olabilir belki" dedi.

İnce, "Kanunu, Anayasa Mahkemesi'ne götürecek misiniz?" sorusuna da, "Henüz MYK'da, grup yönetiminde yaptığımız bir toplantı yok ama benim kişisel tahminim yüzde 100 gideriz tabii" yanıtını verdi.

"27 Şubat'ta yapılacak kurultayın delegeler dışındakilere kapatılması söz konusu diye bir iddia var" sözüne de İnce, "CHP'liler ikiye ayrılır, 'CHP'lilerle kavga eden CHP'liler', 'AKP'lilerle kavga eden CHP'liler', Ben AKP'lilerle kavga eden CHP'lilerdenim. Parti içi konuları asla basınla paylaşmam" şeklinde konuştu.

18 Şubat 2012
Kaynak: Cumhuriyet
Benim Siyasetim İnsan Sevgisidir.
Pir Zöhre Ana

Alevi Türküleri - Alevi Haber -Alevi Köyleri - Alevi Ünlüler

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.