You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

"Cumhurbaşkanı gereğini yapacaktır"

"Cumhurbaşkanı gereğini yapacaktır"

Posting Freak
"Cumhurbaşkanı gereğini yapacaktır"
Demokrat Parti (DP) Genel Başkan Yardımcısı Ufuk Söylemez, askerlerin sivil mahkemelerde yargılanmasına yönelik yasal düzenlemeyle ilgili olarak, ''Sayın Cumhurbaşkanı gece yarısı Meclis'ten geçirilen son yasanın sağlıklı demokratik teamül ve yöntemlerle şeffaf bir şekilde tartışılması olanağının olmadığını görerek gereğini yapacaktır diye düşünüyoruz'' dedi.

Söylemez partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında Türkiye'nin ekonomik açıdan ''yangın yerine döndüğünü'' söyledi.

Ekonomideki küçülmenin aynı zamanda ''siyasal iktidarın küçülmesi'' anlamına geldiğini belirten Söylemez, AKP iktidarının gerilim ve kutuplaşmadan beslenme anlayışında olduğunu ve ekonomik çöküşü perdelemek için suni gündemler yarattığını ifade etti. Söylemez, ekonomik verileri ilişkin rakamların iktidar tarafından bilinçli olarak ya da ihmal sonucu geç açıklandığını, bu anlayışla gerçekleri halktan saklamanın ise mümkün olamayacağını kaydetti.

Ufuk Söylemez, Türkiye'nin 2009'un birinci çeyreğinde ekonomik veriler itibarıyla en fazla zarar gören 3. ülke konumunda olduğunu belirterek, ''Krizin teğet geçmediği, 12'den vurduğu bir süreci hep beraber yaşıyoruz'' dedi.

Tüm ülkelerin ekonomik kriz için kendilerince önlemler aldığını, Türkiye'de ise iktidarın sıcak paraya dayalı yanlış politikaları sürdürdüğünü savunan Söylemez, sermayeyi tabana yayan, haklı rekabeti öne çıkaran, piyasaya giriş engellerini kaldıran, tüketim yerine üretim ve tasarrufu esas alan bir anlayışın hayata geçirilmesi gerektiğini belirtti.

''Türkiye'de darbe paranoyaları yaratarak ekonomik darbeyi perdeleme çabaları nafiledir'' diyen Söylemez, ülkeye kaynağı belirsiz para girişi olduğunu da ileri sürdü.

Askerlerin sivil mahkemelerde yargılanmasına ilişkin yasal düzenlemeye de değinen Söylemez, şunları kaydetti:
''Demokrat Parti olarak Sayın Cumhurbaşkanı'na da bir çağrıda bulunmak istiyoruz; devletin büyük bir gerilime sürüklendiği kurumlar arasında çatışma ve çekişmenin gizlenemez hale geldiği, ülkede kutuplaşmanın siyasal iktidar eliyle bu noktaya getirildiği sıkıntılı bir süreç yaşanıyor. Demokrasimizin geleceğinden endişe ediyoruz. Ağır tahrik ve provokasyonlar yapan siyasal iktidarın demokratik yöntemlerle durdurulması ve ülkede uzlaşma ve sağduyunun hakim olması gerekir. Sayın Cumhurbaşkanı gece yarısı Meclis'ten geçirilen son yasanın sağlıklı demokratik teamül ve yöntemlerle şeffaf bir şekilde tartışılması olanağının olmadığını görerek gereğini yapacaktır diye düşünüyoruz.''
Benim Siyasetim İnsan Sevgisidir.
Pir Zöhre Ana

Alevi Türküleri - Alevi Haber -Alevi Köyleri - Alevi Ünlüler
Posting Freak
"Cumhurbaşkanı gereğini yapacaktır"
Damga,
mühür,
imza,
parmak yala,
damga,
mühür,
imza,
parmak yala,
damga,
mühür,
imza,
parmak yala.

Noterler her zaman görevini yapar.

"İlim Çin'de de olsa gidip alınız."- Hz. Ali.

"İlimden gidilmeyen yolun sonu karanlıktır."- Hacı Bektaşi Veli.

"Hayatta en hakiki mürşit ilimdir." -Atatürk.


Söz bir, söyleyen bir.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.