You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

"Çözüme Madımak'tan başlanabilir"

"Çözüme Madımak'tan başlanabilir"

Posting Freak
"Çözüme Madımak'tan başlanabilir"
DSP İstanbul Milletvekili Süleyman Yağız, Alevilerin Hükümetten taleplerine dikkat çekerek, "Aleviler'in istisnasız tümü, 'Yeter ki, bir karar verilsin. Yeter ki, Madımak'ta ortak talep, ortak payda doğrultusunda bir çözüme gidilsin' istiyor. Bunun için çalıştay malıştay düzenlemeye bile gerek yok" dedi.

Hükümetin çözüme Madımak'la başlaması gerektiğinin altını çizen Yağız şunları kaydetti:
"Eğer, Hükümet 'Alevi açılımı' konusunda içtenlikli ise, çözüme Madımak'tan başlayabilir. Hükümet, Madımak'la ilgili talebi karşılarsa o zaman sözünü ettiği açılım konusunda da Aleviler'in güvenini sağlayabilir. Ama Hükümet hâlâ, 'Efendim Aleviler arasında görüş birliği yok' gibi bir gerekçeye sığınmayı tercih ediyorsa ipe un seriyor ve bu konuda içtenlikli hareket etmiyor demektir."
Benim Siyasetim İnsan Sevgisidir.
Pir Zöhre Ana

Alevi Türküleri - Alevi Haber -Alevi Köyleri - Alevi Ünlüler

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.