You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

"Çözüm süreci" bitti

"Çözüm süreci" bitti

Administrator
"Çözüm süreci" bitti
[COLOR="#000000"]Kobani eylemlerinin ardından çıkan olaylar sonrası hükümet PKK'ya ve HDP'ye yönelik çok sert çıkışlar yapmıştı. Çıkan olaylar "çözüm süreci"ni de yeniden tartışmaya açmıştı.

Bu sert çıkışların ardından TSK harekete geçti ve PKK’ya ait grupların bulunduğu birçok hedefi bombaladı.

Diyarbakır ve Malatya’dan Kalkan F-16 ve F-4 savaş uçakları Dağlıca bölgesinde karakola saldıran PKK noktalarına bomba yağdırdı.

Dağlıca Karakolu, 3 gündür PKK’lıların doçka ve roketatarlarlı saldırılarına maruz kalıyordu.

PKK ile askerler arasında devam eden karşılıklı çatışmadan sonra, harekete geçen Genelkurmay, Hava Kuvvetlerine ait jetlere bombalama talimatı verdi. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun bilgisi dahilinde gerçekleştirildiği öğrenilen operasyonda, Diyarbakır ve Malatya’dan Kalkan F-16 ve F-4 savaş uçakları PKK’ya ait Dağlıca’daki birçok hedefi bombaladı.

"Çözüm süreci" sonrası PKK'ya karşı ilk kez bu kadar kapsamlı bir operasyon düzenlendi. Operasyon, "çözüm süreci bitti" yorumlarına neden oldu.

GENELKURMAY'DAN AÇIKLAMA


Genelkurmay Başkanlığı resmi internet sitesinde, geçen Cumartesi günü saat 10.10'da yaşanan taciz ateşi ile ilgili açıklamada bulundu. Açıklamada, "Bölücü terör örgütü mensubu teröristler tarafından yurt içinden Dağlıca'daki üs bölgelerine taciz ateşi açılmış, anında en ağır şekilde ateşle karşılık verilmiştir. Olayla ilgili adli işlem başlatılmıştır" denildi.

Odatv.com
ALİ ÇOKTUR ŞAH-I MERDAN BULUNMAZ.

Dönen dönsün, ben dönmezem yolumdan...

MUSTAFA ŞEREF,
      KEMAL GURUR,
              ATATÜRK ONURDUR...

          Memleketim Yozgat Yemen'dir ilim
                    Horasan köyünden geliyor pirim
                  Kırklar binasında var oldu yerim
                  Sıfatı Zöhre Ana Ali'dir dilim.
                                                      Pir Zöhre Ana

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.