You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

ÇİNLİLER ayı nasıl goruyor merak ettiniz mi?

ÇİNLİLER ayı nasıl goruyor merak ettiniz mi?

Posting Freak
ÇİNLİLER ayı nasıl goruyor merak ettiniz mi?
Ay'a baktığında herkes farklı bir şey görür. Oysa 1.3 milyar Çinli tek bir şeyi görür.


Ay'a bakmayan yoktur. Ve herkes kendince bir şeyler görür. Hayal gücüne göre şekiller uydururuz kafamızda. Hele hele o koca dolunay haline bayılırız. Boşuna "Ay dede" demiyoruz. Ama Çinliler, Ay'a baktıklarında hep aynı şeyi görürler.

Hep aynı şekli. 1.3 milyar Çinli hep aynı şeyi nasıl görür bilinmez ama özellikle yaşlılarına sorarsanız size o hikayeyi anlatırlar. Bizler de ancak o hikayeyi bilirsek, nasıl olup da hep aynı şekli gördüklerini anlarız.


Asırlar öncesinden günümüze kadar gelen hikaye, Batı dünyasının Noel Baba hikayesi gibi yaygındır Çin'de. Buna göre Ay'da çok iyi kalpli bir tavşan yaşar ve sürekli çörek yapıp bunları Dünya'daki iyi çocuklara yollar. İşte bu yüzden Çin'de çocuklar Ay'a bakınca kucağında çörek taşıyan tavşanı görmeye çalışırlar. Uğraşa uğraşa da sonunda görmeyi başarırlar. Zaten bu yüzden Çin astrolojisine göre Tavşan Yılı hep iyi, barış dolu bir yıl sayılıyor.[Resim: 97.jpg]
Posting Freak
ÇİNLİLER ayı nasıl goruyor merak ettiniz mi?
ilginç ama inanmıyorum
Bizim yolumuz insanlık yoludur.
Zöhre Ana


İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.