You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

CHP milletvekilleri , Güneydoğu'ya gidiyor

CHP milletvekilleri , Güneydoğu'ya gidiyor

Posting Freak
CHP milletvekilleri , Güneydoğu'ya gidiyor
CHP milletvekilleri, Güneydoğu'ya gidiyor
Aralarında CHP Genel Başkan Yardımcıları Sezgin Tanrıkulu ve Gülseren Onanç, CHP İstanbul Milletvekilleri Müslim Sarı, Mahmut Tanal, Binnaz Toprak, Aykut Erdoğdu ve Sedef Küçük, CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir, CHP Gaziantep Milletvekili Mehmet Şeker, CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer'in de bulunduğu heyet, yarın ilk olarak Gaziantep'e hareket edecek. CHP Gaziantep İl Merkezi'ni ziyaret edecek heyet, ardından Şanlıurfa'ya geçecek.

Milletvekilleri, 10 Nisan Çarşamba günü emniyet teşkilatının kuruluş etkinliklerine katılacak. Heyet, aynı gün Balıklıgöl'ü, Kapalıçarşı'yı, Hazreti Selahattin Eyyübi Türbesi'ni ziyaret edecek, Harran ilçesinde temaslarda bulunacak.

Heyet, 11 Nisan Perşembe günü Şanlıurfa'nın kurtuluşu etkinliklerinde bulunacak, daha sonra sivil toplum kuruluşlarıyla toplantı yapacak, Karaköprü CHP İlçe örgütünü, Karaköprü'deki köy ve mahalleleri, Kısas beldesini ziyaret edecek. Milletvekilleri, 12 Nisan Cuma günü Bozova ve Hilvan ilçelerinde temaslarda, Atatürk Barajı'nda incelemelerde bulunacak. Heyet, gezinin son gününde ise Birecik ve Halfeti ilçelerinde olacak.'Modaya uyarak yapılan bir iş değil'

Programı organize eden CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir, gezinin amacına ilişkin sorularını yanıtladı. Demir, Şırnak, Mardin, Diyarbakır, Şanlıurfa, Gaziantep, Kilis, Van, Batman, Adıyaman, Kahramanmaraş'takilerin, Şanlıurfa'nın kurtuluşu olan 11 Nisan'da milletvekilleriyle barış yolunda buluşacağını ifade etti.

Bu programın Halfeti'de iki ay önce yapılan İl Danışma Kurulu toplantısında gündeme geldiğini, bu fikrin Şanlıurfalılar'dan çıktığını belirten Demir, ''İki-üç aydır düşündüğümüz, planladığımız bir etkinlik bu. Modaya uyarak yapılan bir iş değil. Göstermelik değil. Doğusuyla, batısıyla bir bütün olduğumuzu, kültürüyle, yemeğiyle bir farkımızın olmadığını, biriz, kardeşiz mesajını vermek için önceden planladığımız bir program. Köprü oluşturuyoruz'' dedi.

Demir, Şanlıurfa'da gittikleri yerlerde akşam ailelerin evlerinde kalacaklarını anlatarak, ''Yemeklerini yiyeceğiz, sevinçlerini, sorunlarını, dertlerini paylaşacağız, halay çekeceğiz. Gerçek barış istiyoruz. Tabandan, insanların, ailelerin karşılıklı buluşmasıyla bunun, daha iyi, temelli, güçlü olacağını düşünüyoruz'' diye konuştu.

8 Nisan 2013
Kaynak : cumhuriyet.com
Benim Siyasetim İnsan Sevgisidir.
Pir Zöhre Ana

Alevi Türküleri - Alevi Haber -Alevi Köyleri - Alevi Ünlüler

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.