You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

CHP'li eski vekil: Aleviler o kurum yöneticileriyle vedalaşmalı

CHP'li eski vekil: Aleviler o kurum yöneticileriyle vedalaşmalı

Administrator
CHP'li eski vekil: Aleviler o kurum yöneticileriyle vedalaşmalı
[COLOR=#404040]Eski CHP Tunceli milletvekili Hüseyin Aygün, Kuzey Ren Vestfalya Eyalet Parlamentosu'nun kararına ilişkin sosyal medyada konuştu.

[FONT=Merriweather] Aydınlık'ta yer alan habere göre Aygün sözlerine şöyle devam etti:
[FONT=Merriweather] ’Alevilik İslam'ın var olduğu topraklardadır. Avrupa'ya nasıl ve hangi amaçla yayıldığı biliniyor. Alevilik, hiç tartışmasız, Hak-Muhammed-Ali yoludur. Ehlibeyt ve 12 İmam yoludur.


[FONT=Merriweather] Aleviliği İslam'dan ayırmak, İslam'ı IŞİD'e teslim etmek demektir. İslam'ı IŞİD'den, Nusra'dan, Boko Haram'dan ibaret zannetmektir. Aleviliğin ’İslam olmadığını’, tarihte sadece Aleviler'i katletmek, yakmak isteyenler söylemişlerdir’ İslam'ın binlerce yorumu vardır; Alevilik, Bektaşilik, Tahtacılık, Nusayrilik’ Avrupa'daki kurum yöneticileri dönüp kendi üyelerine Aleviliğin ne olduğunu sorsalar, basitçe yukarıdaki cevapları alırlar. Bu görüşler Alevilliğe zarar veriyor. Kurum yöneticileri, gecikmeksizin üyelerine kulak vermeli veya Aleviler bu kurum yöneticileriyle vedalaşmalıdır.’

https://www.gercekgundem.com/siyaset/238...edalasmali

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.