You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

CHP Kurultayı için Önder Sav Ekibi Boykota Hazırlanıyor...

CHP Kurultayı için Önder Sav Ekibi Boykota Hazırlanıyor...

Posting Freak
CHP Kurultayı için Önder Sav Ekibi Boykota Hazırlanıyor...
Cumhuriyet 22.02.2012
CHP KURULTAYI

Önder Sav ekibi boykota hazırlanıyor

TÜREY KÖSE

ANKARA - CHP’de ’çifte kurultaya’ doğru geri sayım başlarken; eski Genel Sekreter Önder Sav ekibi 26 Şubat kurultayını ’boykot’a hazırlanıyor. Eski Genel Başkan, Antalya Milletvekili Deniz Baykal’ın da kurultaya katılmaması bekleniyor. Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap, ’Her iki kurultay da toplanacaktır, delegelere güveniyorum’ dedi. Eski genel başkanlar Hikmet Çetin, Altan Öymen ve Murat Karayalçın’ın da özel olarak kurultaya davet edildiği bildirildi.

CHP PM ve milletvekilleri toplantılarında olgunlaştırılan tüzük değişikliği taslağına son biçimini vermek üzere çalışmalar sürdürülüyor. 23 Şubat Perşembe günü 81 ilin temsilcileri ile PM üyeleri ve grup temsilcilerinden oluşan tüzük hazırlık komisyonu taslağı oylayacak. Kurultaydan bir gün önce, 25 Şubat Cumartesi günü de il başkanları toplantısı yapılacak. 26 ve 27 Şubat kurultaylarında Denizli Milletvekili Adnan Keskin’in divan başkanı olması planlanıyor. Genel merkez her iki kurultayın da toplanması ve katılımın yüksek olması için çaba sarf ederken; ikinci kurultay için imza verenlerin bir bölümünün imzalarını geri çektiklerine dikkat çekildi. Toplam 1248 delegenin bulunduğu, Ankara dışındaki tüm delegeler için ’iki günlük’ otel rezervasyonlarının yapıldığı bildirildi. 26 Şubat kurultayının Arena Spor Salonu’nda toplanması, muhaliflerin çağrısı üzerine toplanacak 27 Şubat kurultayının ise Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu’nda seyircisiz yapılma kararı tartışma yarattı. Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak’ın 27 Şubat kurultayının da Arena Spor Salonu’nda yapılması için girişimde bulunduğu, ancak salonun o gün dolu olduğu yanıtını aldığı bildirildi.

Olağanüstü tüzük kurultayı için 362 imza toplayan muhaliflerin bir bölümü 26 Şubat kurultayına katılmama eğilimi içine girdi. Eski Genel Sekreter Önder Sav’ın yakın çevresinde ’26 Şubat kurultayına katılmamızın anlamı kalmadı. Ondan sonra 27 Şubat kurultayı toplanacak mı o da meçhul, 26’sında tüzük değişince ertesi günkü kurultayın anlamı kalmayacak’ dediği belirtildi. Eski Genel Başkan Deniz Baykal’ın da 26 Şubat kurultayına katılmama eğilimi içinde olduğu öğrenildi. Baykal, tüzük değişikliklerinin zorlaştırılması ve çifte kurultayları engellemek için genel başkana birleştirme yetkisi verilmesine karşı çıkmıştı. Tüzük taslağında bu görüşler dikkate alınarak bazı değişiklikler yapıldı.

Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap, ’Kurultayın toplanması konusunda hiçbir endişeleri olmadığını’ söyledi. Matkap, ’CHP’lilere güveniyorum, delegelere güveniyorum. Herkes CHP’ye sahip çıkacak. Bütünlük içinde çıkacağız. Deniz Bey’in de, Önder Bey’in de gelmesini önemsiyorum. Kendilerini bekliyoruz. Bu partide emeği olan insanlar’ dedi. Matkap, taslakta Deniz Baykal’ın endişelendiği düzenlemelerin değiştirildiğini de vurguladı.
[COLOR="Green"][SIZE="5"]
Atatürk dediler adıma benim
İkrarımı verdim Ali’dir Pirim
Mürşidim Zöhre Ana posta vekilim
Latince yazısını dilden dökerim

Çanakkale içinde aynalı çarşı
Askerimi düzdüm Yunan’a karşı
Üseyin kafası mızrakta başı
Deniz kenarında Mehdi duacı

BİLDİREN ; PİR ZÖHRE ANA
[/COLOR]
Posting Freak
CHP Kurultayı için Önder Sav Ekibi Boykota Hazırlanıyor...
Kılıçdaroğlu olmasaydı CHP'nin oy oranının yükselmeyeceğini her CHP'li bilir.

Kılıçdaroğlu'nun başkanlıkta kalmasını yürekten destekliyoruz....

CHP varsa,herkes için var...
Kelimelerim sistem hatasından yanlış yerden ayrılıyor...

“Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını aramayı itiyat haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.”
[Resim: imza3cp.gif]


Özü bitmiş, gümanı pak olmamış,şeytana tapmış, nefsi çıkarı için arayıpta birşey bulamamış, kuyruk acısı varsa,Derviş Muhammed'in de dediği gibi" bir kılını çektiyse" Zöhre Ana, onu değerlendirmek ister aklısüre.Ehlibeyt'in meyvası bitmez, dalı budağı kurumaz,sen ne kadar kezzap dökersen dök, O'nun Zemzem çeşmesi ALİ'dir

Derviş'in HAK kelamını can kulağıyla dinliyebliyorsan yeter,firdevs bağından bir gül alabiliyor musun,O'nun ibadetine,saldığı yola,yaşatmak istediği güzelliğe canı gönülden yürüyebiliyorsan en büyük mutluluk budur.
(Pir Zöhre Ana)
Senior Member
CHP Kurultayı için Önder Sav Ekibi Boykota Hazırlanıyor...
gursel tekin; iki turlu chp li var bir chp lilerle kavga eden birde akp lilerle kavga eden. demisti

biz artik chp lilerin birbirini yemelerini istemiyoruz..guclu muhalafet istiyoruz
Administrator
CHP Kurultayı için Önder Sav Ekibi Boykota Hazırlanıyor...
Onder sav gibilerinin CHP umrunda degil. kisisel hirslarini ve arzularini tatmin etmek icin tepiniyorlar.

CHP bu gidisle oy kaybina ugrayacak. Adamlar bir alevinin partinin basinda olmasinda ne kadar rahatsiz oluyorlar gormuyor musunuz?

Yilmaz Ozdil , gibi adamlar asla kabul edemiyor. onlar diyorki Baykal olsun. zaten iktidar olmamiza gerek yok.

Icki masasinda ulkeyi kurtaririz. Bu adamlarin kesinlikle parti ile iliskisinin kesilmesi lazim.

Degisime direnmek ancak zarar verir.

Eger herhangi bir sey olurda Kilicdaroglunu indirirlerse Chp ye oy verenler artik nedir bilmiyorum
"ilmin sözü Ali'dir..."Zöhre Ana...

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.