You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

CHP'de kurultay kararı

CHP'de kurultay kararı

Administrator
CHP'de kurultay kararı
[COLOR="#000000"]CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), partinin olağan kurultay takviminin 2015 Genel Seçimlerinden sonra başlatılmasına karar verdi.

CHP MYK, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında, olağan kurultay gündemiyle genel merkezde toplandı. Yaklaşık 3 saat süren toplantının ardından, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Haluk Koç, yazılı bir açıklama yaptı.

Partinin 34. Olağan Kurultayının 17-18 Temmuz 2012 tarihlerinde yapıldığını anımsatarak, tüzük gereği iki yıllık sürenin 18 Temmuz 2014 tarihinde dolduğunu, ancak Parti Meclisi’nce bir yıllık uzatma yetkisi kullanılarak tarihin 2015’e çekildiğini belirten Koç, şunları dedi:

[COLOR="#000000"]’30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimler ve 10 Ağustos 2014 tarihinde yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimleri, bu süre içinde kongre takvimini işletme olanağı bırakmamıştır. 2839 sayılı Milletvekili Seçimi Kanununun 6.maddesi uyarınca normal genel seçim tarihi 7 Haziran 2015 olacaktır. Buna göre seçimin başlangıç tarihi 9 Mart 2015, aday olacak örgüt başkanı ve yöneticilerin istifası gereken tarih de 9 Şubat 2015’tir. Öte yandan iktidar çevrelerinde seçimlerin erkene alınma çalışmalarına ilişkin bilgiler de gündemde konuşulan konular arasındadır.’

Bu çerçeveden bakıldığında ve parti tüzüğü ve kongreler yönetmeliğindeki süreler de dikkate alındığında seçim süreci içinde kurultay takvimin tamamlanmasının mümkün görünmediğini vurgulayan Koç, ’Bugünden itibaren bütün örgütlerimizin temel görevi iç işleyişle meşgul olmak yerine 2015 seçimlerine odaklanmaktır. Bu nedenle Merkez Yönetim Kurulumuz Parti Meclisinin bir yıllık uzatma kararını da göz önüne alarak kongre takviminin 2015 Genel Seçimlerinden sonra başlatılmasını uygun görmüştür’ dedi.

CHP SEÇİME ODAKLANIYOR, VİZYON BELGESİ HAZIRLANACAK

Öte yandan, CHP’de genel seçim için strateji belirleme çalışmaları da hız kazanıyor. 24 Ekim’de toplanması beklenen Parti Meclisi’nin (PM) seçime yönelik ’vizyon belgesi’ açıklaması planlanıyor. CHP milletvekilleri de bu çerçevede kampa girecek. Yine Ekim aynın sonu, Kasım başı olarak öngörülen 3 günlük toplantıda, milletvekilleri Genel Başkan Kılıçdaroğlu başkanlığında seçim hazırlıklarını masaya yatıracak.

Odatv.com
ALİ ÇOKTUR ŞAH-I MERDAN BULUNMAZ.

Dönen dönsün, ben dönmezem yolumdan...

MUSTAFA ŞEREF,
      KEMAL GURUR,
              ATATÜRK ONURDUR...

          Memleketim Yozgat Yemen'dir ilim
                    Horasan köyünden geliyor pirim
                  Kırklar binasında var oldu yerim
                  Sıfatı Zöhre Ana Ali'dir dilim.
                                                      Pir Zöhre Ana

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.