You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Cennetten arsa sattılar 6 milyon lira vurdular!

Cennetten arsa sattılar 6 milyon lira vurdular!

Posting Freak
Cennetten arsa sattılar 6 milyon lira vurdular!
Antalya, Hatay, Kırıkkale, Çankırı ve Ankara'da vatandaşları cennetten yer vereceklerini söyleyerek dolandırdığı öne sürülen 3'ü kadın 6 kişi gözaltına alındı.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Antalya Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, dini inançları kullanarak dolandırıcılık yaptığı öne sürülen zanlılara yönelik iki aylık teknik ve fiziki takibin ardından operasyon düzenledi.

Antalya, Hatay, Kırıkkale, Çankırı ve Ankara'da eş zamanlı düzenlenen operasyonlarda, örgütün lideri olduğu öne sürülen F.K. ile eşi N.K, doktor olduğu öğrenilen A.C.Y. ile A.Y, U.T. ile F.Y. gözaltına alındı.

F.K'nin, önceki hayatında Veysel Karani olduğunu söyleyerek vatandaşları “Cennetten size yer vereceğiz” vaadiyle dolandırdığı öne sürüldü.
Zanlıların 2 yılda çok sayıda kişiyi 5-6 milyon lira dolandırdığı iddia edildi.

Zanlıların dolandırıcılık yaparken hipnoz yöntemini de kullandığı, örgütün dolandırdığı kişiler arasında hakim, avukat ve öğretmenlerin de bulunduğu öğrenildi.
Zanlıların dini inançları kullanarak dolandıramayacağını düşündüğü kişileri de Bazı Varlıkların Milli Ekonomiye Kazandırılması Hakkındaki Kanun'u kullanarak dolandırdığı öne sürüldü. Zanlıların, “Varlık barışı ile Türkiye'ye getirdiğimiz parayı harcını ödeyemediğimiz için Merkez Bankasından alamadık” diyerek vatandaşlardan faiz karşılığında para aldığı iddia edildi.

Zanlılar, sorgularının ardından “örgütlü nitelikli dolandırıcılık” suçlamasıyla adliyeye sevk edildi.

HİPNOTİZE EDİP ’ALLAH İÇİN PARA VER’ DİYEREK DOLANDIRDILAR

ANTALYA Emniyet Müdürlüğü’nün 5 ilde düzenlediği operasyonda, 5 milyon liralık vurgun yapan 3’ü kadın 6 kişi yakalandı. Şebeke üyesi doktor A.C.Y.’nin mağdurları hipnotize ederek, çete lideri F.K.’yi kimi zaman reenkarnasyon ile tekrar dünyaya gelen Veysel Karani, kimi zaman peygamber vekili olarak gösterdiği, "Allah için parayı ver ve başına gelecek kötülüklerden korun" diyerek dolandırdığı ileri sürüldü.

Antalya Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, Antalya’da görevli bir hakim ve doktorun dolandırıldıkları yönündeki şikayeti üzerine harekete geçti. Cumhuriyet başsavcılığıyla ortaklaşa yürütülen soruşturma kapsamında kendilerini ’peygamber vekili’, ’reenkarnasyon ile tekrar dünyaya gelen muhterem zatlar’ olarak tanıtarak dolandırıcılık yapan çete takibe alındı.

5 kişiyi yaklaşık 5 milyon TL dolandırdığı iddia edilen 3’ü kadın 6 kişi, Ankara, Hatay, Kırıkkale ve Çankırı’da düzenlenen eş zamanlı operasyonlarla yakalandı. Şebeke lideri F.K. ile birlikte eşi N.K., doktor A.C.Y. ile Ş.T., F.Y. ve H.P. gözaltına alındı. ’Sahte peygamber’ F.K.’nin, 3 hırsızlık olayından poliste kaydının bulunduğu belirlendi.

NASIL DOLANDIRIYORLAR

Şebeke üyeleri, dolandırıcılıkta iki yöntem uyguluyor. Çetenin ilk yöntemi, dini konularda kısa sürede inanabilecek kadınları kurban olarak seçiyor. Çetenin kadın üyelerinin bulduğu mağdurlar, şebeke üyesi doktor A.C.Y. ile tanıştırılıyor, A.C.Y.’nin ise mağdurları hipnotize ederek, çete lideri F.K.’yi kimi zaman reenkarnasyon ile tekrar dünyaya gelen Veysel Karani, kimi zaman peygamber ya da peygamber vekili olarak gösteriyor.

Aralarında hakim ve doktorların bulunduğu mağdurlara dini konularla korku verilerek, para isteniyor. Başlarına kötü bir olay geleceğini söyledikleri kişilerden, "Allah için şu kadar para ver ve başına gelecek kötülüklerden korun" diyerek para isteniyor. Mağdurlardan birinin bu sırada bir kaza sonucu bacağı kırılınca, para vermediği için böyle bir belanın başına geldiğini düşünerek para verdiği ortaya çıktı.

’VARLIK BARIŞI’ VURGUNU

Şebeke üyelerinin, dini konularla fazla ilgisi olmayan ;kişilere ise ’Varlık Barışı’ kapsamında yurda getirdikleri yüklü miktarda paranın vergileri nedeniyle Merkez Bankası’nda olduğunu söylediği, ipoteğin kaldırılması için bu kişilerden para istediği, sözde blokenin açılmasının ardından paranın fazlasıyla ödeneceğini söyleyerek dolandırdığı belirlendi.

VURGUN 20 MİLYONU AŞABİLİR

Asayiş Şube Müdürlüğü’nde 4 gün sorgulanan şüpheliler, ’suç işlemek amacıyla örgüt kurmak’, ’örgüt faaliyetleri çerçevesinde dini inançları kullanarak nitelikli dolandırıcılık yapmak’ suçlamasıyla adliyeye sevk edildi. Şikayetçi olan 5 kişiden 5 milyon TL’nin üzerinde para aldıkları belirlenen şüphelilerin, aynı yöntemle 100’ün üzerinde kişiyi dolandırdığı, vurgun miktarının 20 milyon TL’yi aşabileceği aktarıldı.

gazetevatan.com
Seke seke geldim ayağım yoktur
Hak mehlemi sende Zöhrem’dir doktur
Kimi kafir olmuş karnısı boktur
Süzünü süzünü postunda otur.

Türkiye’ye çıkarmışım bir gelin
Urufu Zöhre Ana onu pir bilin
Muhammet elçisi Ana’dır deyin
Hak için dergaha niyaza inin.


Bildiren: Pir Zöhre Ana
Senior Member
Cennetten arsa sattılar 6 milyon lira vurdular!
doktormus.....!!!!!! buda okumus adam olmamislardan..... tovbe ya ne kadar cahiller var halen.... olmadi cennetten bide msn adresi verinde cam acalimm sevgili doktor.... allahim sen bizleri cahillerden uzak tut... pirim guzel anam benimmm yardimcidmiz ol..insallah..
Senior Member
Cennetten arsa sattılar 6 milyon lira vurdular!
aslına bakarsanız bu durum çok düşündürücü, adamların nasıl beyin yıkadığı ve istedikleri gibi kullandıkları açıkca ortada.. düşünün ki cennetten arsa almak için servetlerini veren eksik beyinliler, cennete gitmek için daha neler yapmazlar..
GELİN EY DOSTLARIM BİRLİK OLALIM.
İKİ CİHAN SELVERİNDEN SORALIM
SORULUR SORGULAR DARDA DURALIM
MÜRŞİDİ KAMİL'E KUL OLMADIKÇA...

( PİR ZÖHRE ANA )
Junior Member
Cennetten arsa sattılar 6 milyon lira vurdular!
yıl olmuş 2012 marduk geldi gelicek maya takvimine göre bi cağ kapanıp yeni cağ acılıcak
iluminaticiler yeni dünyanın temelini attı odur yeni evlerine taşınıcak
çinliler amerikaya kafa tutar oldu
ekmek 75 kuruş olmuş
bunlar halen aynı evrimini tamamlıyamamış MAYMIN lık yapmaktalar

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.