You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Cemaate 'CAMİA' diyen ilk kişi Ahmet Altan

Cemaate 'CAMİA' diyen ilk kişi Ahmet Altan

Posting Freak
Cemaate 'CAMİA' diyen ilk kişi Ahmet Altan
Başbakan Erdoğan partisine AKP denilmesinden rahatsızdı.

Bu rahatsızlığını da açık bir şekilde dillendirmiş ve şöyle demişti;

-"
Bizim partimizin kısaltılmış adı AK Parti’dir, AKP değil. AKP diyenler, ne yazık ki demokratik noktadaki etik kurallara uymadan, siyasi etiği hiçe sayarak, bunu edep dışı söylemektedirler, bu kadar açık ve ağır söylüyorum".
O konuşmadan sonra bir çok köşe yazarı AKP yerine AK Parti diye yazmaya başladı. Ancak Ahmet Altan yolundan dönmedi ve AKP demeyi sürdürdü. Hala da öyle...

[COLOR=#3366ff]CEMAAT DEĞİL CAMİA

Başbakan Erdoğan gibi "Cemaat"te isminden rahatsız. Dün bunu Zaman'ın tepe ismi Ekrem Dumanlı dillendirdi. Dumanlı, "bize Cemaat değil, CAMİA deyin" şeklinde özetlenecek bir çıkış yaptı. Habertürk ekranlarına çıkan ve Fethullah Gülen'e yakınlığı ile tanınan Cemal Uşşak da "CAMİA" için başlatılan kampanyaya dahil oldu. Uşşak da "Gülen hareketinin Cemaat denilemeyecek kadar büyüdüğünü ve camia sözünün uygun düştüğünü" söyledi.

[COLOR=#3366ff]İLK KİŞİ AHMET ALTAN OLDU

Arka arkaya gelen bu açıklamaların ardından ilginçtir ki Cemaate "Cemaat" demekten vazgeçen ve "camia" sözünü kullanan kişi Ahmet Altan oldu.
Bugünkü yazısında "Şimdi ortada Cemaat, ya da Ekrem Dumanlı’nın tedavüle soktuğu yeni tanımlamasıyla, Camia ile hükümet arasında sıkı bir kavga olduğu görülüyor" diyerek "Cemaatin" yeni tanımlamasını benimsediğini gösterdi.

Şimdi medya camiasında Ahmet Altan'ın "AKP inadına" karşılık, "camia" sözüne hızlı geçişi dillerde. Belki Altan, AK Parti'ye neden AKP demeye devam ettiğini, Cemaate ise neden CAMİA demeye karar verdiğini bir yazıyla açıklar...

internethaber.com
Seke seke geldim ayağım yoktur
Hak mehlemi sende Zöhrem’dir doktur
Kimi kafir olmuş karnısı boktur
Süzünü süzünü postunda otur.

Türkiye’ye çıkarmışım bir gelin
Urufu Zöhre Ana onu pir bilin
Muhammet elçisi Ana’dır deyin
Hak için dergaha niyaza inin.


Bildiren: Pir Zöhre Ana

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.