You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Çarkın cinayetlerden çark etti!

Çarkın cinayetlerden çark etti!

Posting Freak
Çarkın cinayetlerden çark etti!
Ankara’da 1993 yılında işlenen bazı faili meçhul cinayetlerle ilgili soruşturma kapsamında tutuklu bulunana şüpheli eski Özel Harekatçı Ayhan Çarkın, Ercan Ersoy ve Ziya Bandırmalıoğlu, ’4. Yargı Paketi’ ile tutukluluğun incelenmesinde yapılan değişikliğin ardından, durumlarının değerlendirilmesi için dün Ankara Adliyesi’ne getirildi.

ARKADAŞLARIMI YAKTIM

İtiraflarıyla soruşturmanın başlamasında etkili olan Çarkın, sorgusunda, önceki ifadelerini ’hatırlamadığını’ ileri sürdü. Çarkın, ’Madde bağımlılığım nedeniyle dengesiz beyanlarda bulundum. Esasında aldatıldığımı düşünüyordum. Bu nedenle ifadelerimle hem kendimi hem de arkadaşlarımı yaktım. Daha evvel kokain, eroin, esrar ve hap kullanmışlığım vardır. Cezaevindeki imkanlarla tedavi oldum’ dedi ve ifadelerinde söylediklerinin, esasında basında yer alan ve ’herkesçe bilinen’ şeyler olduğunu savundu.

6136 sayılı yasaya muhalefetten aldığı 10 ay hapis cezasının kesinleştiğini, bu süreçte meslektaşlarının kendisine yardımcı olmadığını anlatan Çarkın, ’Bu nedenle kızgınlıkla hareket ettim, hata yaptım. Suçsuzum. Devlet kurumlarını töhmet altında bırakmaktan utanç içerisindeyim’ ifadelerini kullandı ve tahliyesini istedi.

AİLEM DAĞILACAK

Şüpheli Ersoy da ’23 aydır tutukluyum. Cezaevine gelen heyetler hakkımda ’hükümsüz hükümlü’ ibaresini kullanmaktalar. Ailem dağılmak üzere. Emekliyim, sabit ikametgah sahibiyim. Öncelikletutuksuz yargılanmayı talep ediyorum’ diye konuştu. Bandırmalıoğlu da suçlamaları kabul etmediğini bildirdi. Hakim, sanıkların tutukluluk durumlarının devamlarına karar verdi.

Haber Tarihi :14-05-2013
internethaber.com
Benim Siyasetim İnsan Sevgisidir.
Pir Zöhre Ana

Alevi Türküleri - Alevi Haber -Alevi Köyleri - Alevi Ünlüler

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.