You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Can Ataklı’yı çileden çıkaran şok AKP baskısı!

Can Ataklı’yı çileden çıkaran şok AKP baskısı!

Senior Member
Can Ataklı’yı çileden çıkaran şok AKP baskısı!
Muhalif yazar Can Ataklı Vatan’daki köşesinde AKP’nin devlet gücünü kullanarak yapmak istediği şok planı deşifre etti; İşte o yazı;

Devlet gücünü görüyor musunuz?
İktidar garip bir psikolojiye girdi. Her yerde ve her fırsatta ’devletin gücünü’ herkese göstermeye çalışıyor. Bu psikoloji, AKP’nin iktidara geldiği ilk yıllarda farklı biçimde ortaya çıkmıştı.

Erdoğan sık sık ’Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı’ olduğunu hatırlatırdı, sanki Başbakan olduğunu kimse bilmiyormuş gibi. Bu söylem bir anlamda ’kim olduğumu bilin’ gibi gizli bir güç gösterisiydi aslında.

Tabii bunda sürekli iktidardan ayağının kaydırılması korkusunun da payı vardı. ’Bizi burada tutmazlar, bir yolunu bulurlar, bizi alaşağı ederler’ korkusu.

Bu korku AKP için açılan kapatılma davasının Anayasa Mahkemesi’nden dönmesinden sonra ortadan kalktı.

Korkuyla karışık efelenme gerçekten ’Biz hükümetiz’e dönüştü, karşı atak başlatıldı. En büyük tehdit olarak görülen asker darmadağın edildi, her türlü eleştiri baskı ve tehditle sindirildi, iktidar gerçek anlamda AKP’nin eline geçti.

Şu anda buna kimsenin itirazı yok.

Yaşadığımız budur.

Garip olan şu ki, iktidar bu büyük gücüne rağmen sanki içinde ’hâlâ bir tedirginlik’ taşıyor. Bu duyguyu anlamak mümkün değil.

Sadece dünü tartışalım isterseniz.

KESK üyeleri Meclis’te görüşülmeye başlanan 4+4+4 yasa teklifine karşı çıkarak Ankara’da gösteri yapmak istiyor. Devletin tüm güvenlik güçleri alarma geçiriliyor.

Ankara’ya gitmek üzere çeşitli illerden yola çıkmaya hazırlanan yüzlerce otobüs daha kendi kentlerinden çıkmadan engelleniyor.
Gerekçe yok. Yani Ankara’ya gitmek isteyenlere ’Gidemezsiniz’ denmiyor. Otobüslerde kusur bulunuyor örneğin. Ya da saatler süren kimlik incelemesi yapılıyor.

Ama herkes biliyor ki, amaç Ankara’daki gösteriyi önlemek. Resmen açıklamıyorlar ama, gizli gerekçe ’izinsiz gösteri’ yapılacağı. Ne malum?

Lafa gelince demokratik haklar, gelişen demokrasi, Türkiye’nin değişimi nutukları atmakta iktidardan üstün kimse yok.

Ama demokrasi lafla olmuyor. Uygulamalara bakmak gerek. Toplumun bir kesiminin en basit protesto hakkına bile saygı göstermeyecek, insanların üzerine gaz sıkacak, su fışkırtacak, onları coptan geçireceksiniz, ama size demokrat denecek.

Bütün bunları ’Ama devlet var, yasalar var, devlete kafa tutulmaz’ bahaneleriyle haklı gibi göstermeye kalkmaksa gülünç ötesidir.


Ulusalpost.com / 29.03.2012
GELİN EY DOSTLARIM BİRLİK OLALIM.
İKİ CİHAN SELVERİNDEN SORALIM
SORULUR SORGULAR DARDA DURALIM
MÜRŞİDİ KAMİL'E KUL OLMADIKÇA...

( PİR ZÖHRE ANA )

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Pir Zöhre Ana Forum sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.